کشورهایی که رفتاری دوستانه با مهاجران دارند- قسمت اول

  • By سیامک
  • ۱۳۹۸-۰۳-۲۷
  • 0
کشورهای که رفتار دوستانه با مهاجران دارند

در کنار معیارهایی مهم مهاجرتی مانند رفاه، زندگی خانوادگی و وضعیت مالی یکی از معیارهای بررسی کشورهای مهاجرپذیر، بررسی آنها از لحاظ “جا افتادن و راه افتادن” مهاجران در آن کشور و یا همان ادغام از لحاظ احساسی است. این موضوع در چهار موضوع زبان، احساس وطن داشتن، رفتار دوستانه مردم کشور میزبان و راحتی در دوست یافتن بررسی می‌شود. پس از جمع آوری اطلاعات و گرفتن میانگین کشورها بر این اساس رتبه بندی می‌شوند. وبسایت اینترنیشنز این کار را انجام داده است و بهترین کشورها را از لحاظ راحتی در جا افتادن و راه افتادن برای مهاجران معرفی کرده است. ما به اختصار این کشورها را با معیار کشورهای که رفتار دوستانه با مهاجران  دارند طبق لیست زیر  معرفی می کنیم.

رتبه های هفتم تا دهم لیست کشورهای که رفتار دوستانه با مهاجران دارند

در قسمت اول چهار کشور که رتبه های هفتم تا دهم لیست کشورهای با بیشترین رفتار دوستانه را به دست آورده اند معرفی می شوند. در قسمت های دوم و سوم بقیه کشورهای این لیست معرفی خواهند شد.

۱۰- فیلیپین

فیلیپین کشوری است که در شرق کشور ویتنام در جنوب شرقی آسیا قرار گرفته است. بیش از هفت هزار جزیره این کشور را تشکیل می دهد. بیش از نود میلیون نفر در این جزایر زندگی می کنند. پایتخت این کشور مانیلا است. فرهنگ این کشور به علت مستعمره طولانی مدت اسپانیا بودن تحت تاثیر فرهنگ اسپانیایی و مکزیکی قرار گرفته است. اگرچه تاثیرات فرهنگ ملانزی و فرهنگ کشورهای دیگر نیز قابل مشاهده است.

در این که یک خارجی آنجا را به مانند وطن خود بداند، فیلیپین در رتبه ۲۲ جهان است. در رفتار دوستانه، مردم فیلیپین رتبه دهم جهان را دارند. فرهنگ مهمان نوازی فیلیپینی ها بیشتر به علت فرهنگ فیلیپینو یی ها است. آنها در وهله اول به عنوان مردمی خجالتی به نظر می رسند. اما به سرعت بخشندگی و بزرگمنشی آنها به چشم می آید. با نگاه کردن به این آمار می توان گفت که فیلیپین از جمله کشورهای که رفتار دوستانه با مهاجران دارند می توان نام برد.

اگر برایتان مهم است که در آنجا دوست پیدا کنید، مردم فیلیپین در رتبه یازدهم جهان هستند. از لحاظ موضوع زبان نیز در رتبه دوازدهم جهان طبقه بندی شده اند. دو زبان رسمی در این کشور وجود دارد، انگلیسی و فیلیپینو که ریشه ای مالایی دارد. اگرچه در این کشور تعداد زیادی زبان و لهجه وجود دارد. اگر زمانی که زبان فیلیپینو را می شنوید احساس می کنید شباهت زیادی به اسپانیایی دارد، این به علت کلماتی است که از اسپانیایی وارد این زبان شده است.

در نهایت در نظر داشته باشید که هوای این کشور استوایی است. مذهب عامه مردم این کشور کاتولیک است. اگرچه مردم با مذاهب دیگر از جمله اسلام نیز در تعداد چشمگیر در این کشور وجود دارند.

فیلیپین - کشورهای که رفتار دوستانه با مهاجران

۹- کلمبیا

کلمبیا کشوری در آمریکای جنوبی است که مساحت و جمعیتی کمی بیش از نصف ایران را دارد. شاید کمتر فرد فارسی زبانی گذرش به این کشور در نیمکره جنوبی بیافتد. مردم این کشور به زبان اسپانیایی صحبت می کنند و مذهب آنان کاتولیک است. پایتخت این کشور بوگوتا است. رتبه این که احساس کنید در وطنتان هستید هشتم است. قطعا از مهمان‌نوازی و سخاوتمندی کلمبیایی ها شگفت زده خواهید شد. صمیمیت در رفتار را نیز به اخلاق و فرهنگ کلمبیایی ها اضافه کنید. طبیعی است که احساس کنید در خانه هستید. در رتبه رفتار دوستانه کلمبیا در رتبه چهارم جهان قرار دارد.

اگر به دنبال یافتن دوست هستید، کلمبیا در رتبه هفتم جهان قرار دارد. دوست یافتن در کلمبیا آسان است. آنها با آغوش باز شما را می پذیرند. تنها مشکل در اینجا مساله زبان است که به آسانی می توانید تنها با دانستن انگلیسی با جوانان ارتباط برقرار کنید. اما با افراد مسن تر و یا در شهرهای کوچک ممکن است دچار چالش شوید. کلمبیا هم در لیست کشورهای که رفتار دوستانه با مهاجران دارند قرار می گیرد.

چند موضوع را نباید از ذهن دور داشت. کلمبیا کشوری است که قاچاقچیان مواد مخدر قدرتمند و خطرناک دارد. از طرفی گروه های شبه نظامی مانند فارک سالیان سال حضور داشته اند. اگرچه این گروه شبه نظامی با دولت مرکزی به توافق صلح رسیده است. موضوع دیگر وجود مناطق مین گذاری شده بسیار در مناطق خارج از شهر است. این مناطق بسیار خطرناک هستند. در نتیجه در صورتیکه قصد گردش و دیدن جایی غیر از شهرهای اصلی را دارید با افراد محلی مطمئن مشورت کنید.

کلمبیا - کشورهای که رفتار دوستانه با مهاجران

۸- اکوادور

پایتخت این کشور شهر کیتو است که حدود ۲٫۵ میلیون نفر جمعیت دارد. مردم اکوادور خنده رو، مهربان و محترم هستند و با مهاجران رفتار دوستانه دارند. از این رو می توان اکوادور را از جمله کشورهای که رفتار دوستانه با مهاجران دارند دانست.

  مذهب عامه مردم کاتولیک است. سیستم درمانی قابل قبولی دارد، به خصوص اگر تحت پوشش بیمه ای باشید.

اکوادور در شمال غربی آمریکای جنوبی قرار دارد. دارای تنوع هوایی بالایی است. از هوای استوایی در میان جنگلهای بارانی آمازون تا هوای مرطوب معتدلتر در کنار اقیانوس، تا هوایی سرد را در ارتفاعات می توانید تجربه کنید. بیشتر شهروندان کشورهای مختلف جهان برای دیدار توریستی از اکوادور نیازی به ویزا نخواهند داشت. این کشور با کشور کلمبیا و کشور پرو مرز طولانی دارد. مناطق نزدیک به کلمبیا امنیت کمتری دارند.

به مانند بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین، باید از مسافرت به تنهایی و عبور مرور در آخر شب پرهیز کرد. مراقب جیب برها نیز در شهر های بزرگ و مراکز شلوغ شهرها باشید. برای آنکه به بیماری های گوارشی مبتلا نشوید از آب بطری استفاده کنید. نکات بهداشتی در استفاده از میوه و سبزیجات را به همان صورت که در ایران متداول است در نظر داشته باشید و رعایت کنید. در این کشور معمولا مردها در زمان احوالپرسی به مانند ایران با یکدیگر دست می دهند. زنان نیز در زمان احوالپرسی معمولا یکدیگر را می بوسند.

اکوادور - لاما - کشورهای که رفتار دوستانه با مهاجران

۷- اسپانیا

کشوری با هوای مطبوع و در جنوب اروپا واقع شده است. بییشتر فارسی زبانان اسپانیا را به واسطه لیگ فوتبالش و تیم های بارسلونا و رئال مادرید می شناسند. این کشور به مانند کشورهای حوزه شینگن دارای امنیت و رفاه خوبی است. اسپانیایی ها مردمی خونگرم هستند و به راحتی می شود با آن ها بنای دوستی و معاشرت گذاشت. با این وجود باید در نظر داشت که آنها افرادی هستند که بسیار به کشور خود مفتخر هستند. کاتالان های اسپانیا را نیز نباید از نظر دور نگه داشت. به همین دلیل از به چالش کشیدن کشورشان و یا صحبت های سیاسی در مورد کاتالان بایستی پرهیز کرد. اسپانیایی ها علاوه بر خونگرمی اهل عیش و نوش و جشن های مختلف نیز هستند. بسیاری از آنان حشیش و ماری جوانا مصرف می کنند.

اسپانیایی ها کاتولیک هستند. با این وجود در مورد مسائلی چون همجنس گرایی یا ارتباط جنس مخالف بسیار با مدارا برخورد می کنند. مردم با هم بسیار صمیمی برخورد می کنند و هرگاه یکدیگر را ببینند می بوسند. با افراد مهاجر نیز به طور کلی رفتار دوستانه دارند. اگرچه می توان رفتار غیر دوستانه را در شهرهای توریست زده و بزرگ از جانب اسپانیایی ها مشاهده کرد.

Previous «
Next »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

تازه ها

دسته‌ها