کشورهایی که با مهاجران رفتار دوستانه دارند- قسمت سوم

  • By سیامک
  • ۱۳۹۸-۰۶-۱۰
  • 0
کشور های دوستار مهاجران

 رفاه، زندگی خانوادگی و وضعیت مالی از اصلی ترین معیارهای انتخاب کشور مقصد برای مهاجرت هستند. یکی از معیارهای بررسی کشورهای مهاجرپذیر، بررسی آنها از لحاظ “جا افتادن و راه افتادن” مهاجران در آن کشور و یا همان ادغام از لحاظ احساسی است. این موضوع در چهار موضوع زبان، احساس وطن، رفتار دوستانه مردم کشور میزبان و راحتی در دوست یافتن بررسی می‌شود. پس از جمع آوری اطلاعات و گرفتن میانگین، کشورها بر این اساس رتبه بندی می‌شوند.

وبسایت اینترنیشنز این کار را انجام داده است و بهترین کشورها را از لحاظ راحتی در جا افتادن و راه افتادن برای مهاجران معرفی کرده است.در قسمت اول کشورهای رتبه هفتم تا دهم، شامل اسپانیا، اکوادور، کلمبیا و فیلیپین معرفی شد. در قسمت دوم کشورهای رتبه ششم تا چهارم  کشورهای دوستدار مهاجر شامل مالزی، پرتغال و اوگاندا معرفی شدند. در این قسمت کشورهای کاستاریکا، مکزیک و بحرین به عنوان کشورهای سوم، دوم و اول در این رتبه بندی معرفی خواهند شد.

 

۳- کاستاریکا

کشور کاستاریکا در آمریکای مرکزی واقع شده است. دارای طبیعتی بسیار غنی با جانورانی که بومی کاستاریکا هستند. به دلیل قرار گرفتن در میان دو قاره آمریکای جنوبی و آمریکای شمالی، حیوانات بومی کاستاریکا به صورت خاصی ترکیبی از جانوران این دو قاره هستند که به مرور زمان به صورت ویژه ای تکامل یافته اند. پرندگان زیبا یکی از معروف ترین حیوانات کاستاریکا هستند. عموماً مردمی آرام ، روحیه دوستانه ، تحصیل کرده ، مودب و مهربان هستند. به نظر می رسد بیشتر بازدید کنندگان از کشورهای دیگر را دوست دارند و به خوبی با آنها رفتار می کنند. البته استثنائاتی هم وجود دارد. اما در کل ، شما می توانید انتظار داشته باشید که در هر کجا که بروید ، مورد استقبال قرار بگیرید.

مردم اهل کاستاریکایی ها یا همان تیکوس ها ترکیبی از نژادها هستند. اگرچه بیشتر جمعیت ۴ میلیون نفری این کشور از مهاجران اسپانیایی تبار هستند. خانواده های زیادی از مناطق دیگری از جهان مانند اروپا ، آسیا ، آفریقا و آمریکای مرکزی سرچشمه گرفته اند. در سواحل کارائیب پیوندهای محکمی با اصل و نسب آفریقا پیدا می کنید و در کوه تالانکا ، آن را در سکنه سرخپوستان خون پاک قبایل مختلف مشاهده خواهید کرد. در استان گواناکاست ، تیکوس های تیره رنگ را خواهید دید که میراث نیکاراگوئه ای آنها را منعکس می کند.
تیکوس ها بسیار خانواده محور هستند و عاشق موسیقی و رقص هستند. وقتی می گوییم موسیقی را دوست دارند ، منظورم این است که در همه جا و همه زمان ها و با صدای بلند است. آنها همچنین گاه به گاه از الکل لذت می برند. در حقیقت ، کاستاریکایی ها ، تقریباً مانند همه لاتین ها ، با صدای بلند و طولانی میهمانی می گیرند و واقعاً از کنار هم بودن یکدیگر لذت می برند. با توجه به صدای زیاد جشن ها و مهمانی ها، قطعا متوجه خواهید شد که کدام شهر مهمانی گرفته است. اما تا زمانی که نتوانید اسپانیایی صحبت کنید، ایجاد ارتباط سخت خواهد بود.
مردم اهل این کشور کاتولیک هستند. در صورتی که با یکی از این اهالی ازدواج کنید عضوی از قبیله و خانواده آنها شده اید.

۲- مکزیک

مکزیک کشوری واقع در آمریکای شمالی است. دارای تاریخی طولانی است و در جنوب کشور آمریکا دارای چالش های مهمی چون آلودگی هوا، خشونت های مختلف و قاچاق مواد مخدر است. از لحاظ آب و هوایی شباهت هایی به ایران دارد و مردمشان نیز به مانند ایرانیان خونگرم، دوستدار مهمانان خارجی و مفتخر به فرهنگ و تاریخشان هستند.

مهم نیست که در مکزیک کجا می روید ، هر جا که بروید مطمئناً با لبخندهای بزرگی و آغوش باز پذیرفته می شوید. مکزیکی ها طبیعتاً خونگرم و دوستانه هستند. وقتی صحبت از توریست ها می شود ، آنها تمایل به فرش قرمز دارند. مکزیک یکی از مقصد های برتر تعطیلات در جهان است و رفتار دوستانه آنان یکی از بزرگترین دلایل آن است. در حالی که در کشور هستید، هرگز احساس ناراحتی و دلخوری در آنجا نخواهید کرد. هتل ها و رستوران هایی که از آنها بازدید خواهید کرد پر از افراد خنده رو و پرسنلی خواهد بود که بیشترین تلاش خود را برای اطمینان از اینکه اقامت شما آرامش بخش و لذت بخش باشد انجام می دهند. پس از بازدید از مکزیک ، به سختی کشور دیگری را پیدا خواهید کرد که به گرمی و دوستی مردمان مکزیک باشد.

مکزیک در کنار کشور بحرین به عنوان کشورهایی هستند که دوستانه ترین رفتار را با خارجی ها دارند. در برخی نظر سنجی ها، مکزیک در مقام اول و شماره ۲ متعلق به بحرین است. در مکزیک شاید به مانند خیلی از مردم ایران افراد زیادی را خواهید دید که مایل به نمایش آداب و رسوم ، موسیقی و غذای خود هستند. هیچ چیز بهتر از یک مکزیکی که به فرهنگش افتخار می کند وجود ندارد!

۱- بحرین

از زمان بهار عربی ۲۰۱۱ ، پادشاهی بحرین مرا مجذوب خود کرد و کنجکاوی مرا برانگیخت. پس از آن که برخی بحرین را به عنوان “لاس وگاس منطقه خلیج فارس” به دلیل زندگی شبانه پر جنب و جوش ، هتل های ارزان و نگرش آسان گیرانه به الکل در نظر گرفته اند.
این کشور کوچک جزیره ای پنج برابر کوچکتر از کل شهر کراچی است. میراث تاریخی آن بیش از پنج هزار سال قدمت دارد. بحرین واقع در خلیج فارس ، همواره در مرکز یک مسیر تجاری مهم تاریخی بوده است.
به همین دلیل است که توسط بسیاری از امپراطوری های مختلف از ایرانی ها ، یونانیان ، سلسله های اسلامی ، تا فتوحات پرتغالی و انگلیس فتح ، حکومت و استعمار شده است – سرانجام با استقلال آنها از انگلیس در سال ۱۹۷۱ پایان یافت. وقتی دوستم به بحرین نقل مکان کرد ، تصمیم گرفتم به آنجا بروم و کشور را گشت بزنم. برای مبتدیان ، این سفر به برنامه ریزی زیادی احتیاج ندارد – پروازهای ارزان قیمت تقریباً هر روز از کراچی به بحرین سفر می کنند و سیاست ویزا برای اتباع پاکستانی بسیار آرام است. شما می توانید به راحتی از طریق سیستم ویزای آنلاین کارآمد ویزای توریستی هفت روزه را بدست آورید. با گرفتن بلیط ، ماجرای ۴۸ ساعته بحرین برای من آغاز شده بود.
هنگامی که من به جزیره بحرین رسیدم ، اولین چیزی که متوجه شدم این فرودگاه به نظر نمی رسید مانند یک جای مزخرف ، از مجموعه فیلم های برتر علمی تخیلی ، بلکه یک نمونه پر طراوت از کشورهای خلیج فارس است. همه در فرودگاه از رفتگر گرفته تا مأمور مهاجرت كه ورود مرا به كشور با مهر ثبت كرد بسیار دوستانه بودند.
Previous «
Next »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

تازه ها

دسته‌ها