وضعیت نتایج آرای انتخابات اروپا در دانمارک

  • By سیامک
  • ۱۳۹۸-۰۳-۰۶
  • 0

رای دهی به انتخابات اروپا در کشور دانمارک، دیروز یکشنبه ۲۷ می برگزار شد. در این انتخابات تکلیف چهارده کرسی پارلمان اروپا که متعلق به دانمارک است مشخص گردید.

بر اساس نتایج نهایی انتخابات اروپا که دیروز در دانمارک برگزار شد، حزب راست میانه ونستاآ (V) با در اختیار گرفتن چهار کرسی بیشترین آرا را از آن خود کرد. در مقابل بیشترین باخت را حزب راست عوام‌گرای DF با از دست دادن سه کرسی در پارلمان اروپا متحمل شد. این حزب در حال حاضر تنها یک کرسی را در اختیار دارد.

معرفی احزاب دانمارک

بر خلاف دیگر کشورهای اروپایی احزاب چپ دانمارک در مجموع عملکرد بهتری داشتند. حزب چپ میانه سوشال دموکراتها سه کرسی قبلی خود را حفظ کرد. اما احزاب چپ دیگر موفق‌تر بودند. احزاب رادیکال ونستاآ و SF هر کدام دو کرسی را از آن خود کردند. این احزاب در دوره گذشته هر کدام یک کرسی را تصاحب کرده بودند. حزب چپ رادیکال Ø نیز یک کرسی را از آن خود کرد. این حزب در دوره گذشته در پارلمان اروپا حضور نداشت.

با توجه به اینکه انتخابات پارلمانی دانمارک در ششم ژوئن یعنی در کمتر از دو هفته دیگر برگزار خواهد شد، اهمیت نتایج این انتخابات بیش از پیش نمایان می‌شود. کاهش آرای حزب DF را می‌توان نشان قاطعی از این دانست که مردم دانمارک از عملکرد چند ساله اخیر این حزب راضی نیستند. همچنین احتمال این وجود دارد که عامه مردم دانمارک نسبت به پدیده مهاجرت و مهاجران این کشور دید بهتری پیدا کرده‌اند. همه این فرضیات در ششم ژوئن در بوته آزمایش گذاشته خواهد شد.

ایدئولوژی احزاب چپ در مورد مهاجران

احزاب راست دانمارک در مورد مهاجران

در تصویر زیر تعداد کرسی های اخذ شده توسط هر حزب و تغییرات نسبت به دوره قبل نشان داده شده است.

منبع خبر: DR

Previous «
Next »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

تازه ها

دسته‌ها