آشنایی با نیوزلند و شرایط زندگی در این کشور آرام و دور از هیاهو جهانی

  • By سیاوش
  • ۱۳۹۸-۰۵-۲۹
  • 0
نیوزلند

شناختن هر کشوری از ملزومات مهاجرت محسوب می‌شود. هر چه کشوری را که برای اقامت انتخاب می‌کنید بهتر بشناسید، به هنگام روبه‌رو شدن با سختی‌ها و اتفاقات غیر منتظره منطقی‌تر تصمیم می‌گیرید. شروع اقامت در کشوری دیگر یعنی شروع فصل جدید زندگی. با شروع این فصل ممکن است اتفاقات و چالش‌های بسیار بر سر راه شما قرار بگیرد. ما در این مقاله سعی می کنیم درباره نیوزلند اطلاعات کلی در اختیار دوستان خودمان قرار دهیم.

این چالش‌ها ممکن است شیرین باشد و یا گاهی بسیار سخت باشد. اما در نهایت این شما هستید که در مواجه با این چالش‌ها عکس‌العمل نشان می‌دهید. یکی از کشورهایی که پر مهاجر دنیا کشور نیوزلند است. شاید با شنیدن اسم این کشور تنها چیزی که به یاد بیاورید صلح باشد. چرا که مردمان این کشور بسیار صلح‌طلب هستند.

ایرانیان بسیاری به این کشور مهاجرت کرده اند. ملیت‌های مختلف در این کشور بسیار زیاد است. می‌توان گفت بیش‌تر این افراد اروپایی هستند. در این مقاله سعی شده تا مشکلاتی که در نیوزلند وجود دارد گفته شود. اما نه تنها مشکلات، بلکه به شرایط مهاجرین ایرانی در این کشور پرداخته می‌شود.

ابتدا برای شما اطلاعات کلی درباره این کشور را قرار خواهم داد. بعد از آن به سراغ معایب و مزایای زندگی در این کشور توضیح می‌دهم.

اطلاعات کلی درباره‌ی نیوزلند

درباره‌ی نیوزلند می‌توان گفت شباهت بسیار زیادی به انیمیشن‌ها دارد. این کشور زیبایی‌های خاص خود را دارد. تپه‌های بلند سرسبز، آسمان آبی، اسب‌ها و گاوها که برای خود در حال چریدن هستند و تصویر زیبایی را می‌سازند. نیوزلند یک کشور بسیار دل‌نشین است. اگر فردی هستید که به دنبال زندگی بسیار مدرن در کشورهای غربی می‌گردید، نیوزلند را از انتخاب‌های خود فاکتور بگیرید. اما این موضوع به این معنی نیست که این کشور یک کشور عقب مانده‌ی غربی به حساب می‌آید.

می‌توان گفت نیوزلند جز کشورهای خلوت است. پرجمعیت‌ترین شهرهای این کشور یک و نیم میلیون جعیت دارد. یعنی این جمعیت کم‌تر از ساکنان شیراز است. به همین دلیل خانه‌های بزرگ‌تر و فضاهای سبز بیش‌تری دارد. تعدادی از شهرهای این کشور شلوغ هستند اما شلوغی آن‌ها به شلوغی تهران نمی‌رسد.

در هر موقعیتی می‌توانید تپه‌های بلند سرسبز و آبی اقیانوس را ببینید. تعداد گاو و گوسفند از تعداد آدم‌ها در این کشور بسیار بیش‌تر است. هر سمتی را که نگاه کنید می‌توانید تعدادی گاو و گوسفند ببینید. اگر به دنبال یک زندگی مدرن هستید مهاجرت به نیوزلند کار بسیار اشتباهی است. اما چیزی که مهم است مزایا و معایب زندگی در این کشور است که به آن میپردازم.

نیوزلند

مزایای زندگی در نیوزلند

شاید بتوان گفت مزایای این کشور از معایب آن بسیار بیش‌تر است. اما این معایب و مزایا هستند که در کنار یک‌دیگر شکل می‌گیرند.

مردمان خونگرم و مهربان

مردمان این کشور اکثرا بسیار مهربان و خون‌گرم هستند. به احتمال خیلی زیاد اگر شما دوستانی در این کشور بیابید دیگر احساس تنهایی و غم نخواهید کرد. البته این موضوع قابل ذکر است که در هرجایی چه افراد خون‌گرم و چه افراد خون‌سرد وجود دارند. اگر با افرادی که منفعل هستند آشنا شدید تعجب نکنید.  

کیفیت بالای زندگی

افرادی که به این کشور مهاجرت می‌کنند، از استانداردهای بسیار بالای زندگی در این کشور نسبت به کشورهای در حال توسعه دیگر لذت می‌برند. هزینه زندگی شما با توجه به شغل شما و سبک زندگی شما متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی می‌توان گفت زندگی در این کشور استاندارد و کیفیت بسیار بالایی دارد.

رفتن به مدرسه

افرادی که مهاجرت می‌کنند ممکن است که شرایط تحصیل فرزندانشان بسیار سخت باشد. اما این موضوع در کشور نیوزلند بسیار آسان است. بچه‌ها بسیار آسان‌تر می‌توانند به مدرسه بروند. کیفیت تحصیل در این کشور بسیار بالا است. نظامی که در مدارس حاکم است بسیار مناسب و راحت و کمک کننده است. این موضوع باعث تغییر در فرزندان شما می‌شود.

هزینه پایین زندگی

از مزایای مهاجرت به نیوزلند می‌توان به هزینه‌های بسیار پایین خرید و اجاره مسکن اشاره کرد. این هزینه‌ها در مقایسه با هزینه‌های خرید مسکن در کشورهای لندن و نیویورک بسیار پایین‌تر است. حتی اگر تصمیم شما زندگی در مرکز شهر باشد باز هم هزینه‌های شما بسیار زیاد نمی‌شود. البته این امکان وجود دارد که بعضی از کالاها مانند کالاهای وارداتی و غذاها گران‌تر باشند. اما در کل زندگی در این کشور بسیار مناسب و به صرفه است.

زندگی آرام

به آسانی می‌توانید آرامش را در این کشور به‌دست آوردید. زندگی در این کشور بسیار آرام و بدون دردسر است. تعادل بین کار و زندگی بسیار کم است. شاید افراد بسیار کمی را بیابید که زیاد کار کنند. ترافیک کم‌تر و شهرهای آرام‌تر از مزایای عالی این کشور است.

اقامت دائم

افرادی که اقامت دائم این کشور را بگیرند مزایای بسیاری شامل حالشان می‌شود. شرکت در انتخابات، سفرهای خارجی و داخلی، تحصیلات عمومی، مراقبت‌های پزشکی عمومی در اخیتار افرادی قرار ی‌گیرد که اقامت دائم این کشور را دارا باشند. تنها کافی است که برای گرفتن اقامت دائم تلاش کنید.

فرصت‌های زیاد

افرادی که کارآفرین هستند فرصت‌های بسیاری برای آن‌ها در این کشور وجود دارد. حساب باز کردن از کارهایی است که در این کشور به آسانی ممکن است. قبل از اقامت خود می‌توانید این عمل را انجام دهید. کل روند این موضوع بسیار سریع انجام می‌شود.

غذا

کیفیت غذا در این کشور بسیار بالا است. عسل و قهوه‌ی این کشور بسیار معروف است. می‌توان گفت این دو محصول بسیار خوش طعم هستند. به دلیل گرانی کالاهای وارداتی استفاده از غذاهای محلی بین مردم شایع است. این عمل در این کشور یک سبک زندگی به حساب می‌آید.

تمامی این موارد مزایای زندگی در این کشور آرامش‌بخش بود. اما مهم‌ترین بخش این مقاله مربوط به معایب این کشور می‌شود که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

معایب زندگی در نیوزلند

هر کشوری دارای معایبی است. ممکن است این معایب بسیار سخت باشد و بعضی از افراد نتوانند با آن کنار بیایند. و این موضوع هم وجود دارد که بسباری با این مشکلات کنار می‌آیند و برای حل آن‌ها می‌جنگند. معایب زندگی در این کشور در ادامه‌ی مقاله آورده شده است. با بررسی این مشکلات شما پی می‌برید که می‌توانید در این کشور زندگی کنید یا خیر.

دور بودن از همه چیز

اولین مشکل زندگی در این کشور دور بودن از همه چیز است. اختلاف زمانی زیادی با بقیه‌ی کشورها دارد. این موضوع ممکن است باعث غم و احساس تنهایی در افراد شود. درنهایت برای بازگشت به کشور خود هزینه پروازها بسیار گران قیمت است.

محصولات محدود

میزان تولید محصولات و تعدادی از کالاها در این کشور بسیار محدود است و مانند باقی کشورها نیست. این موضوع به این معنی است که بسیاری از محصولات و کالاها وارداتی هستند. به همین دلیل هزینه این محصولات بسیار زیاد است. اگر برند تجاری خاصی را مد نظر خود دارید، گاهی پیش می‌آید که نمی‌یابید. برای همین ممکن است که آن کالا را از جاهای دیگر تهیه کنید که هزینه‌های اضافی در بردارد.

حمل و نقل

اگر برای رفت و آمدهای خود در این کشور وسیله نقلیه‌ی عمومی ندارید، باید بگویم که سیستم حمل و نقل عمومی این کشور بسیار ضعیف است. هیچ ریل و راه آهنی در این کشور وجود ندارد. قطارهای موجود نیز هزینه‌های بسیار بالا برای حمل و نقل دریافت می‌کنند. در نهایت بسیار گران هستند. البته این کشور دارای سیستم اتوبوس‌رانی است. اما این سیستم زیاد قابل اطمینان نیست.

کیفیت پایین ساخت خانه

کیفیت خانه‌های موجود در این کشور بسیار پایین است. خانه‌های قدیمی این کشور عایق بندی ضعیف و مشکلاتی از این دست دارند. درست است که آب و هوا در نیوزلند بسیار معتدل است. اما هر فردی باید به گونه‌ای خانه خود را انتخاب کند که در برابر بلاها و عناصر طبیعی مقاوم باشد.

یادگیری زبان

زبان انگلیسی در این کشور رایج است. اما مردم این کشور با لهجه‌ی خاصی این کلمات را ادا می‌کنند. ممکن است ارتباط برقرار کردن با آن‌ها مشکل به نظر برسد. خیلی از مهاجران نتوانند به راحتی ارتباط برقرار کنند.

سخن آخر

این موارد، مشکلاتی بود که اکثر مهاجران ایرانی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. خیلی از افراد ممکن است با این مشکلات کنار بیایند و خیلی دیگر نتوانند این مشکلات را بپذیرند. اما اگر در نهایت به دنبال آرامش کشوری و خلوت بودن اطراف خود هستید نیوزلند انتخاب خوبی به نظر می‌رسد. اما اگر به دنبال اطلاعات بیش‌تری درباره‌ی این کشور هستید می‌توانید به وبلاگ‌های شخصی مراجعه کنید.

Previous «
Next »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

تازه ها

دسته‌ها