راهنمای زندگی در واشینگتن

  • By سیاوش
  • ۱۳۹۸-۰۴-۱۶
  • 0
زندگی در واشینگتن- آمریکا

واشینگتن یکی از ایالات آمریکا است که به خاطر اقتصاد رو به رشد، شرایط و خدمات رفاهی مناسبی را برای مهاجران فراهم می‌کند. همچنین مناظر طبیعی و تمدن شهری موجود در آن، امروزه مقصد بسیاری از مهاجران است. در این مطلب به معرفی جنبه‌های مختلف زندگی در واشینگتن می‌پردازیم.

اطلاعات و تاریخچه واشینگتن

موقعیت جغرافیایی واشینگتن

ایالت واشینگتن در شمال غربی اقیانوس آرام و در ایالات متحده واقع شده است.

جمعیت

از نظر جمعیت رتبه‌ی دوم را بین ایالات آمریکا دارد. اکثر جمعیت واشینگتن (حدود ۶۰ درصد از مردم) در کلان شهر سیاتل زندگی می‌کنند. واشینگتن به خاطر داشتن موقعیت ساحلی و بندرگاه‌های عالی، نقش اصلی را در تجارت با آلاسکا، کانادا و کشورهای امپراتوری اقیانوس آرام داشته است.

آب و هوا

آب و هوای بسیاری از شهرهای ایالت واشینگتن در فصل‌های مختلف سال تغییرات سریعی دارد. برای مثال هوا در تابستان‌ها بسیار گرم و زمستان‌ها به شدت سرد و برفی می‌شود، از این رو معمولا اغلب گردشگران فصل بهار را برای مسافرت به واشینگتن انتخاب می‌کنند.

آب و هوا برای زندگی در واشینگتن

نام گذاری این ایالت

ایالت واشینگتن در سال ۱۸۸۹ به افتخار «جورج واشینگتن» نام‌گذاری شد. واشینگتن تنها ایالت در آمریکا است که به نام یک رئیس جمهور نام‌گذاری شده است.

تاریخ واشنگتن به هزاران سال قبل از زمانی که اروپایی‌ها ادعای کشف این منطقه را کردند و به بومیان آمریکایی برمی‌گردد. این منطقه از سال ۱۸۴۸ تا ۱۸۵۳ بخشی از قلمرو «اورگان» بود، پس از آن سال از اورگان جدا و به عنوان ایالت واشینگتن شناخته شد. در سال ۱۸۸۹نیز واشینگتن به ۴۲ ایالت تقسیم‌بندی شد.

انفجار کوه سنت هلن

یکی از وقایع مشهور اتفاق افتاده در واشینگتن، انفجار کوه سنت هلن در سال ۱۹۸۰ است، فوران این آتشفشان ضربه‌ی مهلکی به اقتصاد ایالات متحده وارد کرد و مرگبارترین رویداد آتشفشانی مخرب در تاریخ ایالات متحده محسوب می‌شود. منطقه‌ی Evergreen در واشینگتن از پیشتازان تولید سیب و خانه‎ی فروشگاه‌های زنجیره‌ای قهوه‌‍ استارباکس است.

هنرمندان معروف

هنرمندان معروفی مانند موسیقی‌دان «جیمی هندریکس»، «بینگ کراسبی» و یکی از پیشگامان صنعت تکنولوژی، «بیل گیتس» در واشینگتن زندگی می‌کردند.

مردم شناسی واشینگتن

مذهب

از نظر گرایش به مذهب، در واشینگتن نیز مانند سایر ایالات آمریکا، مسیحیت دین رایج است. بیش از سه‌چهارم آمریکایی‌ها مسیحی هستند. کمی بیش از نیمی از آن‌ها پروتستان و حدود ۲۳ درصد کاتولیک هستند.

در کل حدود ۳۵٫۵ درصد از مردم در واشنگتن مذهبی هستند:

– ۱٫۵٪ باپتیست

– ۰٫۵ درصد اسقفی

– ۱۲٫۲٪ کاتولیک

– ۲٫۲٪ لوتر

– ۱٫۳٪ متدیست

– ۲٫۸٪ پنطیکاستی

– ۱٫۴٪ پروتستان

– ۴٫۱٪ پایبند به کلیسای عیسی مسیح هستند

– ۷٫۶٪ به کلیساهای مسیحی دیگر پایبند هستند

– ۰٫۳٪ بوداسیم

– ۰٫۹٪ به یک دین شرقی متعقد هستند

– ۰٫۳٪ از اسلام پیروی می‌کنند

مهاجران واشنگتن

اقتصاد واشینگتن به شدت به افزایش جمعیت مهاجرانش وابسته است. به صورتی که حداقل یکی از هفت نفر از ساکنان واشنگتن، خارجی است و دست‌کم یکی از هشت نفر ساکن در واشینگتن، شهروند آمریکایی است که حداقل یک والد مهاجر دارد. بیش از نیمی از کشاورزان، ماهی‌گیران و جنگل‌داران مهاجر هستند.

مهاجران به عنوان کارگران، صاحبان کسب و کار، مالیات دهندگان و همسایگان، بخشی جدایی ناپذیر از جامعه‌ی متنوع واشینگتن هستند و کمک‌های گسترده‌ی آن‌ها هم برای دولت و هم برای خودشان سودمند است. در سال ۲۰۱۵ مهاجران ۱۳٫۷ درصد از جمعیت این ایالت را تشکیل می‌دادند. بیش از ۴۵ درصد از مهاجران در واشینگتن شهروندان آمریکایی هستند.

ترکیب نژادی

بر اساس آخرین آمارهای سازمان ACS، ترکیب نژادی در واشینگتن به شرح زیر است:

سفیدپوست: ۷۶٫۷۲٪

آسیایی: ۸٫۰۷٪

افراد دو یا چندرگه: ۵٫۵۱٪

نژادهای دیگر: ۴٫۰۹٪

آفریقایی_آمریکایی‌ها: ۳٫۶۵٪

بومیان آمریکایی: ۱٫۳۲٪

ساکنین بومی هاوائی یا اقیانوس آرام: ۰٫۶۴٪

جاذبه‌های گردشگری واشینگتن

طبیعت گردی

طبیعت بکر در واشینگتن بسیار گسترده است. بعضی از جاذبه‌های طبیعی این ایالت که در شبه جزیره‌ی المپیک قرار دارند شامل این موارد می‌شوند:

۱- آتشفشان‌های خاموش مانند کوه رینیر،

۲- منظره‌ی جادویی جنگل‌های سرسبز هورین که به نظر می‌رسد زمان در میان شاخ و برگ درختان این جنگل‌ها متوقف شده است

۳- جزایر سن خوآن

۴- مناطق بهشتی شمال غربی اقیانوس آرام

۵- شهرهای جذابی مانند Leavenworth، Bellingham و Port Angeles

هر یک مجموعه‌ی منحصر به فردی از جاذبه‌های طبیعی واشینگتن را ارائه می‌دهند.

شهر گردی

گذشته از این‌ها اگر به دنبال تمدن شهری می‌گردید، سیاتل، مرکز فرهنگی این منطقه است و بسیاری از گردشگران سیاتل را برای سفر و گذراندن تعطیلات خود انتخاب می‌کنند. واشینگتن هر ساله میلیون‌ها گردشگر را جذب می‌کند و افرادی که به دنبال ماجراجویی واقعی هستند می‌توانند از طریق «Pacific Crest Trail» در کل کشور سفر و یا محیط عظیم موجود در سه پارک ملی قابل تحسین واشینگتن را کشف کنند. با توجه به مناظر زیبای واشینگتن و زندگی شهری جذابی که در سیاتل جریان دارد، مطمئنا تنها یک سفر به واشینگتن برای بازدید از تمام این شگفتی‌ها کافی نخواهد بود.

مناظر زیبا از شهر - آمریکا

اقتصاد واشینگتن

اقتصاد گسترده‌ی ایالت واشنگتن تقریبا هر کسب و کاری را در خود جای می‌دهد. با وجود بیش از یک‌چهارم میلیون کسب و کار در دولت، اقتصاد واشینگتن تقریبا همه‌ی صنایع و حرفه‌های قابل تصور را پوشش می‌دهد. در ادامه بخش‌های مختلف اقتصاد واشینگتن را بررسی می‌کنیم.

هوافضا

صنعت حمل و نقل هوایی واشینگتن بیش از یک قرن سابقه دارد و این ایالت را به رهبر بی‌بدیلی در این عرصه تبدیل کرده است. واشینگتن دارای بیش از ۱۴۰۰ شرکت در زمینه هوافضا است. توسعه و ساخت محصولات و خدمات برای تولیدکنندگان عمده و خطوط هوایی بزرگ سراسر جهان از جمله بوئینگ، ایرباس، Embraer و Bombardier از جمله کاربردهای این صنعت در واشینگتن است.

کشاورزی و صنایع غذایی

در واشینگتن ۳۹٫۵۰۰ مزرعه‌ی دولتی عملیات کاشت، تولید و حمل ۳۰۰ محصول مختلف را سازماندهی می‌کنند. صنایع غذایی واشینگتن رتبه دوم صنایع غذایی را در آمریکا دارد. این صنعت با تولید مواد غذایی و نوشیدنی ۱۳۱٫۰۰۰ شغل در واشینگتن ایجاد کرده است. شرکت‌های تولید کننده مواد غذایی، محصولاتی مانند: سیب، گیلاس‌های شیرین، گلابی و تمشک تولید می‌کنند.

فناوری پاک

واشینگتن یک مهره‎ی مهم در توسعه منابع انرژی جدید، تجدیدپذیر و پایدار است و در عین حال از محیط زیست نیز محافظت می‌کند. شرکت‌ها در مجموعه‌ای از پروژه‌های تحقیق و توسعه با استفاده از فناوری باد، خورشید، جزر و مد، سوخت زیستی و زیست توده مشغول به کار هستند. این فناوری‌ها باعث کاهش راندمان کربن و وابستگی به سوخت‌های فسیلی می‌شوند.

محصولات جنگلی

حدود ۲۰۰ سال است که بخش صنایع جنگلی واشینگتن بخش عمده‌ای از اقتصاد کشور را تحت پوشش قرار داده است. این سومین صنعت بزرگ تولیدی در واشنگتن است و از بیش از ۱۷۰۰ شرکت تشکیل شده که طیف وسیعی از خطوط تولید، از چوب خام و ورقه ورقه گرفته تا نسل بعدی سوخت‌های زیستی را تحت پوشش قرار داده‌اند.

فناوری اطلاعات و ارتباطات

چهارده هزار شرکت و نزدیک به ۲۰۰٫۰۰۰ کارگر در حوزه‌ی تکنولوژی مشغول به کار هستند. این شرکت‌ها در حال تغییر نحوه مدیریت، دسترسی و ارتباط با اطلاعات هستند. کسب و کارهای افسانه‌ای مانند مایکروسافت، Cray، Expedia و آمازون، نسل جدیدی از شرکت‌های پیشرفته مانند گوگل و فیس بوک را راه‌اندازی کرده‌اند تا از این طریق ایدههای جدید به بازار عرضه کنند.

سلامت جهانی

برخی از پیشرفت‌های مهم در پزشکی و بهداشت جهانی از ایالت واشنگتن سرچشمه گرفته‌اند. از جمله این فعالیت‌ها کشف درمان‌های جدید برای سرطان، بیماری‌های کلیوی و حملات قلبی است. صنعت پزشکی واشینگتن شامل تسهیلات تحقیقاتی در سطح جهانی، شرکت‎های علوم زیست شناختی و سازمان‌های بهداشت جهانی و بهبود سلامت در سراسر جهان می‌شود.

اقتصاد دریایی

با وجود هزاران مایل خط ساحلی در واشینگتن، تعجبی ندارد این ایالت در صنعت دریایی قدرتمند باشد. صنعت دریایی واشینگتن از ده‌ها هزار معامله‌گر، کشتی‌داران و مهندس‌های علوم دریایی تشکیل شده است. حدود ۸۰ درصد از تمام قایق‌های بادبانی لوکس تولید شده در ایالات متحده در واشنگتن ساخته شده است. این ایالت در ارائه‌ی غذاهای دریایی نیز رتبه‎ی دوم را بین ایالات آمریکا دارد.

گردشگری

واشینگتن از نظر گردشگری رتبه‌ی پنجم را در جهان دارد. گردشگری سالانه بیش از ۲۱ میلیارد دلار درآمد برای واشینگتن ایجاد می‌کند و برای ۱۷۷ هزار کارگر در سراسر کشور شغل فراهم می‌کند. با توجه به جایگاه جغرافیایی واشینگتن و دسترسی مستقیم به بازارهای بین‌المللی در آسیا و اروپا، این ایالت مقصدی محبوب برای گردشگران سراسر جهان است.

بخش نظامی اقتصاد واشینگتن

ده‌ها هزار شغل و میلیاردها دلار از سرمایه‌ی دولت از بخش نظامی و امنیتی تامین می‌شود. ایالت واشینگتن شش نیروی نظامی دارد و ششمین ایالت در تعداد نیروهای نظامی فعال است. پرسنل نظامی واشینگتن ۶۹،۱۲۵ نفر هستند.

حمل و نقل شهری در واشینگتن

راه‌های زیادی برای جابه‎جایی در ایالت واشینگتن وجود دارد و بهترین روش استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی است. مترو آسان‌ترین راه گردش در واشینگتن است. گردشگران به راحتی می‌توانند ایستگاه‌های مترو را از روی نقشه پیدا کنند. مسیر متروها هم تمامی مکان‌های گردشگری را تحت پوشش قرار می‎دهد. بعد از مترو، اتوبوس‌ها از وسایل نقلیه‌ی محبوب هستند. برای مثال در واشینگتن دی سی پنج مسیر اتوبوس وجود دارد. به اعتقاد بعضی‌ها پیاده‌روی بهترین روش گردش در اطراف شهرهای واشینگتن است. از این طریق، می‌توانید دیدنی‌های شهرها را هم از نزدیک تماشا کنید. تورهای گردشگری، تاکسی‌ها، اتومبیل‌های اجاره‌ای و موتورها نیز راه‌های دیگر گردش در شهرهای مختلف ایالت واشینگتن هستند.

رستوران‌های حلال واشینگتن

مطمئنا در ایالتی مانند واشینگتن که هر ساله پذیرای سیل عظیمی از مهاجران است، خدمات زیادی برای رفاه حال گردشگران و شهروندان خارجی این ایالت تعبیه شده است. در زیر تعدادی از رستوران‌های حلال واشینگتن را می‌بینید:

۱٫ رستوران zaytina

آدرس: خیابان ۹ واشینگتن دی سی

۲٫ رستوران simply banh mi

آدرس: واشینگتن دی سی، ویسکانسین

۳٫ رستوران Maydan

آدرس: خیابان فلوریدا در واشینگتن دی سی

۴٫ رستوران Ankara

آدرس: واشینگتن دی سی، خیابان NW

۵٫ رستوران kabob & more

آدرس: پنسیلوانیا، واشینگتون دی سی

شرایط بچه‌دار شدن در آمریکا

بعد از جنگ داخلی در ایالات متحده، آمریکا قانون ۱۴ را برای برخورداری سیاه‌پوست‌ها از رفتارهای برابر و عادلانه تصویب کرد. طبق این قانون، همه‌ی اشخاصی که در ایالات متحده متولد می‌شوند، شهروند آمریکا هستند. البته این موضوع باعث نمی‌شود والدین کودک بلافاصله حق تابعیت آمریکا را بگیرند و از آنجایی که کودک هم نمی‌تواند به تنهایی در آمریکا زندگی کند، معمولا این افراد به کشورهای خود بازگردانده می‌شوند و زمانی‌ که بچه به سن قانونی رسید برای اخذ شهروندی آمریکا درخواست می‌دهند.

منافع و محدودیتهای بچه‌دار شدن در آمریکا

منافع

۱_ هر زمانی که یک شهروند آمریکایی در خارج از کشور دستگیر و یا بازداشت شود، دولت همه‌ی منابع در اختیارش را برای کمک به او به کار می‌گیرد.

۲_ کودکانی که شهروندی آمریکا را اخذ کرده‌اند، می‌توانند از خویشاوندان خود در خارج از کشور از طریق درخواست برای اخذ ویزا و حتی گرین کارت حمایت کنند و خانواد‌ه‌ی خود را به ایالات متحده ببرند.

۳_ شهروندان آمریکا بدون محدودیت و ترس از اخراج می‎توانند در این کشور کار کنند.

۴_ حق کار در دولت و استفاده از تمام مزایای دولت فدرال.

۵_ بعضی از بیمه‌ها و همچنین برنامه‌ی Medicare فقط مخصوص شهروندان آمریکا است.

۶_ امکان سفر بدون نیاز به ویزا و به عنوان توریست به تعداد زیادی از کشورهای مختلف.

۷_ کودک متولد شده در آمریکا می‌تواند در المپیک به عنوان شهروند آمریکایی شرکت کند و نماینده‌ی آمریکا باشد.

۸_ داشتن حق رای در انتخابات دولت.

۹_ درصورتی که کودک متولد شده در آمریکا به سن خاصی برسد، می‎تواند برای اداره‌ی امور دولتی نیز اقدام کند.

محدودیت‌ها

۱_ هم‌اکنون در آمریکا خدمت به ارتش اختیاری است اما هیچ تضمینی وجود ندارد که وضعیت این‌گونه باقی بماند. در صورتی که شرایطی اضطراری پیش بیاید تمام شهروندان مرد آمریکا که سنی حدود ۱۸ تا ۲۵ سال داشته باشند برای خدمت در ارتش احضار خواهند شد.

۲_ مورد بعدی مالیات است. مالیات فقط برای ساکنان ایالات متحده نیست و تمام شهروندان آمریکا هر جای دنیا که زندگی می‌کنند موظف به پرداخت مالیات هستند.

۳_ گاهی کشوری که والدین قرار است تا بزرگ شدن فرزندشان در آن زندگی کنند اجازه‌ی داشتن تابعیت دوگانه را نمی‌دهد و این موضوع موانعی را بر سر راه والدین ایجاد می‌کند.

سیستم آموزشی آمریکا

سیستم آموزشی آمریکا مانند ایران دارای سه مقطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان است. دانش‌آموزان در آمریکا معمولا بعد از ۱۲ سال دیپلم می‌گیرند. مدارس در آمریکا انواع مختلفی دارند که در ادامه به آن‌ها می‎پردازیم.

مدارس دولتی

دانش‌آموزان در منطقه‌ی زندگی خودشان واجد شرایط برای حضور در یک مدرسه دولتی هستند. روند ثبت‌نام معمولا بسیار ساده است. درآمد مدارس دولتی آمریکا از مالیات تامین می‌شود، مهاجران نیز می‌دانند که مدارس مناطق ثروتمند معمولا دارای امکانات بهتری هستند. مدارس دولتی رایگان هستند، اما هزینه‌های مربوط به خرید کتاب‎های درسی، وسایل و لباس فرم به عهده‎ی دانش‌آموز است.

مدارس غیر انتفاعی

این مدارس از سوی دولت حمایت مالی زیادی دریافت نمی‌کنند ولی می‌توانند از کمک‌های منابع خصوصی استفاده کنند. مدرسه‌های غیرانتفایی اغلب توسط معلمان، والدین یا سازمان‌های غیرانتفاعی تأسیس می‌شوند و دولت قوانین و محدودیت‌های کم‌تری برای آن‌ها اعمال می‌کند. این امر آن‌ها را قادر می سازد تا برنامه‌های تخصصی خود را ارائه دهند.

مدارس خصوصی

استانداردهای آموزشی در مدارس خصوصی آمریکا بهتر از مدارس دولتی است. مدارس خصوصی در ایالات متحده نیازی به مطابقت با دستورالعمل‎های آموزشی دولتی ندارند و در نتیجه معلمان انعطاف‌پذیری بیش‌تری دارند و امکان سفارشی کردن برنامه‌های درسی و اجرای انواع سبک‌های آموزشی در این مدرسه‌ها فراهم است.

با توجه به هزینه‌های بالاتری که مدارس خصوصی از دانش‌آموزان می‌گیرند، این موسسات تمایل بیش‌تری به کلاس‌های فوق برنامه دارند.

مدارس بین‌المللی

معمولا مهاجرانی که فقط برای چند سال به ایالات متحده مهاجرت می‌کنند، ترجیح می‌دهند فرزندان خود را به مدارس بین‌المللی بفرستند. مدارس بین‌المللی در همه شهرهای بزرگ ایالات متحده از جمله نیویورک، بوستون، واشنگتن دی سی و لس آنجلس یافت می‌شوند. هزینه‌ی مدارس بین‌المللی بسیار بالا است و مهاجران پیش از اقدام به ثبت‌نام فرزند خود باید از بودجه‎ی کافی برخوردار باشند. جهت زندگی در واشینگتن می بایست به این هزینه دقت کافی شود.

دانشگاه های واشینگتن

در ایالات متحده دانشگاه‌های بسیار معروفی وجود دارد.

دانشگاه واشینگتن

یکی از این دانشگاه‌ها در ایالت واشینگتن تاسیس شده است. دانشگاه واشینگتن در سنت لوئیس واقع شده و یک مؤسسه خصوصی است که در سال ۱۸۵۳ تأسیس شد. این دانشگاه در مجموع به ۷٫۶۷۵ دانشجو خدمات ارائه می‎دهد، در حومه‌ی شهر قرار دارد و مساحت دانشگاه در کل ۱۶۹ هکتار است.

دانشگاه واشینگتن مانند دانشگاه‌های ایران از برنامه‌ی تحصیلی مبتنی بر ترم استفاده می‌کند. دانشگاه واشینگتن در رتبه‌بندی سنت لوئیس در سال ۲۰۱۹، در میان دانشگاه‌های ایالات متحده رتبه‎ی اول را کسب کرد. امسال (۱۹_۲۰۱۸) هزینه تحصیل و مالیات در این دانشگاه حدود ۵۳،۳۹۹ دلار بوده است.

دانشگاه واشنگتن سنت لوئیس، در کنار بیس‌بال و هاکی، امکان آموزش ورزش‌های حرفه‌ای دیگری نیز در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.

تازه‌واردان مجبور هستند برای سکونت از یکی از خانه‌های واقع شده در محوطه دانشگاه استفاده کنند. بعد از گذراندن سال اول تحصیلی، دانشجویان می‌توانند در خانه‌های مسکونی، آپارتمان‌ها و خوابگاه‌های داخل دانشگاه و یا آپارتمان‌ها و خانه‌های خارج از دانشگاه زندگی کنند.

واشنگتن

خدمات درمانی آمریکا

دولت آمریکا دو نوع برنامه‌ی حمایت بهداشتی از محرومان را ارائه می‌دهد: Medicare و Medicaid.

این برنامه‎ها برای سالمندان، معلولین، افراد فقیر و جوان طراحی شده‌اند. البته بیشتر آمریکایی‌ها توسط کارفرمای خود بیمه می‌شوند. اما بعضی‌ها خوش‌شانس نیستند. طبق آمار منتشر شده توسط دولت ایالات متحده، در سال ۲۰۰۷، حدود ۴۶ میلیون نفر در آمریکا بیمه درمانی نداشتند. تصور می‌شود که این رقم در حال افزایش است، زیرا آمریکا با رکود مواجه شده است و درنتیجه بسیاری از مردم کار خود را از دست می‌دهند. نتایج تحقیقاتی که اخیرا در مجله پزشکی آمریکا منتشر شد ادعا دارد بزرگ‌ترین دلیل ورشکستگی، بدهی‌های پزشکی است!

هرچند عدم وجود بیمه درمانی، به این معنا نیست که مردم در صورت بیمار شدن نادیده گرفته می‌شوند. بیمارستان‌ها باید به افرادی که نیاز به کمک دارند، خدمات ارائه دهند اما بعد از انجام پروسه‌ی درمان بیمارستان از افراد جزئیات تماسشان را دریافت می‌کند و از آن‌ها می‌خواهد هزینه بیمارستان را به صورت قسطی پرداخت کنند.

انواع بیمه‌های درمانی در واشینگتن

خرید بیمه در آمریکا ممکن است بسیار گران باشد. قیمت بیمه درمانی به طرحی که افراد انتخاب می‌کنند، محل زندگی و وضعیت سلامتی آن‌ها بستگی دارد. با این حال طرح‌هایی برای حمایت از افراد ضعیف و کم‌توان در واشینگتن وجود دارد. این طرح‌ها را با هم بررسی می‌کنیم.

طرح‌های بیمه درمانی

۱٫ در واشینگتن برنامه‌ای به نام واشینگتن Healthplanfinder وجود دارد. افراد واجد شرایط هنگام خرید یک بیمه درمانی از طرف برنامه‌ی دولتی واشینگتن Healthplanfinder، کمک هزینه دریافت می‌‌کنند.

۲٫ برنامه‌ی سیب سلامت: این برنامه‌ی ایالت واشینگتن، افرادی را که واجد شرایط پذیرش هستند، از لحاظ پزشکی، دندان‌پزشکی، بینایی و سلامت روانی مورد حمایت قرار میدهد.

هزینه‌های زندگی در واشینگتن

برای زندگی در آمریکا باید بودجه‌ی‌ مناسبی داشته باشید، زیرا بعضی از خدمات در ایالات متحده نسبت به سایر کشورها هزینه‌ی بالاتری دارند و این موضوع هم به دلیل بالاتر بودن استانداردهای کیفی خدمات ارائه شده است. برای مثال واشینگتن دی سی یکی از گران‌ترین مقاصد ایالات متحده است و تنها تعداد انگشت شماری از شهرها نسبت به آن برتری قیمتی دارند. بنابراین برای مهاجرانی که به واشینگتن سفر می‌کنند بهتر است یک کار مناسب برای خود پیدا کنند.

هزینه زندگی در آمریکا

در ادامه برخی از هزینه‌های زندگی در آمریکا و ایالت واشینگتن را بررسی می‌کنیم.

هزینه‌ی خدمات درمانی در آمریکا

براساس آخرین اطلاعات موجود در مرکز خدمات Medicaid و Medicare، هزینه‌ای که هر آمریکایی در سال ۲۰۱۲، برای مراقبت‌های بهداشتی صرف کرده حدود ۹٫۵۹۶ دلار بوده است. این رقم نسبت به سال ۲۰۰۷ رشد قابل توجهی داشته است. این رقم بیش از دو برابر میانگین سرانه سایر کشورهای توسعه یافته بود.

در سال ۲۰۱۵ کارشناسان افزایش شدید هزینه‌های درمانی را پیش‌بینی کردند و اعتقاد داشتند در سال ۲۰۱۶ هزینه خدمات درمانی برای هر فرد به ۱۰٫۰۰۰ دلار در سال می‌رسد. این پیش‌بینی تحقق یافت و هزینه‌ی خدمات درمانی هر فرد در سال ۲۰۱۶ به ۱۰٫۳۴۵ دلار رسید. بدیهی است که امروزه این مبلغ افزایش قابل توجهی داشته است و برای زندگی در واشینگتن می تواند آسیب زننده و دغدغه آور باشد.

هزینه اقامت و زندگی در واشینگتن

هزینه‌های اقامت در واشینگتن معمولا بسیار زیاد است. متوسط قیمت یک آپارتمان یک خوابه در حدود ۱۸۰۰ دلار در ماه است. با این حال، به دلیل این‌که بسیاری از جوانان متخصص و دانشجویان در این منطقه اقامت دارند، گزینه‎های ارزان‌تری نیز برای آن‌ها وجود دارد، مانند آپارتمان‌های استودیویی و خوابگاه‌ها.

اقامت و اجاره خانه در آمریکا

هزینه حمل و نقل در واشینگتن

خوشبختانه در واشینگتن نیازی به خرید ماشین ندارید، به ویژه اگر در نزدیکی مرکز شهر زندگی می‌کنید. اکثر مهاجران به جای استفاده از ماشین شخصی از وسایل حمل و نقل عمومی یا دوچرخه استفاده می‎کنند. هزینه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی بر اساس تعداد دفعاتی است که از آن‌ها استفاده می‌کنید بستگی دارد. برای صرفه‌جویی در هزینه‌های حمل و نقل، افراد ساکن در واشینگتن معمولا کارت‎های هفتگی یا ماهانه خریداری می‌کنند.

هزینه سرگرمی و خورد و خوراک در واشینگتن

فرصت‎های زیادی برای لذت بردن از زندگی شبانه، سرگرمی و غذا در واشینگتن وجود دارد. خبر بد این است که قیمت‌ها بالا است و در نتیجه به مرور افراد ترجیح می‌دهند هزینه‎های غیرضروری خود را کم‌تر کنند. با این حال، برای کسانی که بودجه‎‌ی کمی دارند و یا می‌خواهند در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند، مراکز فرهنگی رایگان و با کیفیتی نیز در واشینگتن موجود است.

هزینه تحصیل در واشینگتن

مهاجرهایی که به واشینگتن سفر می‌کنند معمولا کودکانی همراه خود می‌آورند و مطمئنا این کودکان نیاز به تحصیل دارند. کودکان مهاجرانی که واجد شرایط حضور در مدارس دولتی موجود در محل زندگی خود هستند با هزینه‌ی زیادی روبرو نمی‌شوند. ولی بسیاری از مهاجران تصمیم میگیرند فرزندان خود را به مدارس خصوصی یا بین‌المللی بفرستند. هزینه‌های این مدارس بسیار زیاد است، بنابراین والدین مهاجر باید عاقلانه و متناسب با شرایط و بودجه‌ی خود مدرسه‌ی فرزندشان را انتخاب کنند.

Previous «
Next »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

تازه ها

دسته‌ها