شرایط زندگی در شیکاگو

  • By سیاوش
  • ۱۳۹۸-۰۴-۱۴
  • 1
زندگی در شیکاگو

این مطلب شامل اطلاعات جامعی درباره‌ی نحوه‌ی زندگی و نکات مثبت و منفی زندگی در شیکاگو برای مهاجرانی است که این شهر را به عنوان مقصد خود برای سفر و یا زندگی انتخاب کرده‌اند.

جمعیت و مساحت

شیکاگو با جمعیت حدود ۲٫۷۰۵٫۹۹۴ نفر، پرجمعیت‌ترین شهر ایالت ایلینوی آمریکا و سومین شهر پرجمعیت در ایالات متحده است. مساحت شیکاگو حدود ۶۰٫۰۰۰ هکتار است و ۱۷۶ متر بالاتر از سطح دریا و در جنوب غربی ساحل دریاچه‌ی میشیگان قرار دارد.

 دریاچه های شهر شیکاگو

دریاچه میشیگان با ۴۹۵ کیلومتر طول و ۱۹۰ کیلومتر عرض، بزرگ‌‌ترین دریاچه‌ی جهان است. شهر شیکاگو توسط دریاچه‌های کالومت و شیکاگو احاطه شده است.

آب و هوا

متوسط دمای هوای شیکاگو در فصل‌های مختلف سال متفاوت است و تا حد زیادی تحت تاثیر دریاچه‌ی میشیگان قرار می‌گیرد. در تابستان دمای هوا از ۲۶ تا ۳۳ درجه در روز و ۱۸ تا ۲۱ درجه در شب می‌رسد و در زمستان از منفی ۴٫۵ درجه در روز تا منفی ۱۸ درجه در شب متغیر است.

فضای سبز و پارک ها

در حدود  ۳۰۰۰ هکتار از مساحت داخل شهر شیکاگو به پارک و فضای سبز اختصاص دارد. پارک‌های شیکاگو سالانه حدود ۸۶ میلیون توریست را جذب خود می‌کنند.

فضای سبز شیکاگو

فرهنگ

امروزه شیکاگو، به عنوان یک شهر چند فرهنگی شناخته می‎‌شود که هماهنگی و تفاوت‌های همسایگانش را به نمایش گذاشته است. فرهنگ ۷۷ محله‌ی مجزای شیکاگو نشان‌دهنده‌ی ترکیبی از احساسات یکپارچه‌ی آمریکایی، کار سخت و همیاری است.

ورزش

در سراسر ایالات متحده شیکاگو را با عنوان شهر ورزشی پرشور می‌شناسند. شیکاگو همچنین در زمینه ورزشی هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد، برای مثال تیم مشهور «خرس‌های شیکاگو» در فوتبال آمریکایی و تیم‌های معروفی نیز در ورزش‌های بیسبال و بسکتبال دارد.

این شهر در اصلاح مدارس دولتی، ارتقاء سطح امنیت اجتماعی و حریم شخصی، ارائه‌ی مسکن مناسب از نظر اقتصادی و شرایط زندگی، ثبات اجتماعی، اقتصادی و محیطی پیشگام است.

تاریخ پیدایش شیکاگو

در سال ۱۶۷۳ دو مرد فرانسوی به نام‌های «ژاک مارکت» و «لویی جولیت» منطقه‌ی شیکاگو امروزی را کشف کردند. هرچند فرانسوی‌ها در آن منطقه مستقر نشدند و اولین فرد غیر بومی که خانه‌ای در شیکاگو ساخت، «ژان باپتیست» بود. این فرد آمریکایی_آفریقایی در سال ۱۷۷۹ در شیکاگو ساکن شد. در سال ۱۸۰۳ دولت آمریکا قلعه‌ای به نام قلعه‌ی «فورت دیربورن» در شیکاگو ساخت، این قلعه در طی جنگ سال ۱۸۱۲ ویران شد، اما در سال  ۱۸۱۶ تا حدودی آن را بازسازی کردند. نام شیکاگو از کلمه‌ی بومی آمریکایی checagou گرفته شده است و معنی مشخصی ندارد.

مردم شناسی شیکاگو

تاریخ مهاجرت در ایلینوی از بسیاری از ایالات دیگر پیچیده‌تر است. اولین مهاجرانی که وارد ایلینوی شدند بومی‌های آمریکایی و مردم سایر بخشهای آمریکا بودند. در قرن نوزدهم ایلینوی پذیرای تعداد زیادی از مهاجران اروپایی بود که به مناطق روستایی و شهری این ایالت مهاجرت می‌کردند. در قرن بیستم موج جدیدی از مهاجران از کشورهای آمریکای لاتین و آفریقا نیز وارد ایلینوی شدند.

تاریخ مهاجرت ایرانیان به شیکاگو

با وجود مهاجرپذیر بودن ایلینوی، تا اواخر قرن بیستم جامعه‌ی ایرانی ساکن در شیکاگو خیلی زیاد نبود. مهاجران ایرانی با قومیت‌های مختلف مانند آذری‌ها، کردها و همچنین متعقدان به مذاهب متفاوت مانند یهودی‌ها ودر شیکاگو زندگی می‌کنند. اما اکثریت مهاجران ایرانی ساکن شیکاگو مسلمانان شیعه‌ی فارسی زبان هستند. در اواخر قرن بیستم جمعیت ایرانی‌های ساکن شیکاگو بین شش تا ده هزار نفر و ایرانی‌های ساکن مناطق حاشیه‌ای شهر حدود ۳۰٫۰۰۰ نفر برآورد شده بود.

مذهب

طبق نتایج تحقیقات انجمن آمارگیری از مذاهب آمریکا، بعد از مسیحیت، اسلام بزرگترین دین در ایالت ایلینوی است. تقریبا ۳۵۹٫۲۶۴ مسلمان در این ایالت زندگی می‌کنند و حدود ۲٫۸ درصد از جمعیت ایلینوی را تشکیل می‌دهند.

ترکیب نژادی شهر شیکاگو

به دلیل مهاجرت زیاد به شیکاگو، مردم با نژادهای مختلفی در این شهر زندگی میکنند. طبق آخرین آمار سازمان ACS، ترکیب نژادی ر شیکاگو به شکل زیر است:

۱- سفیدپوست‌ها: ۴۹٫۱۴%

۲- سیاه‌پوست‌ها یا آمریکایی_آفریقایی‌ها: ۳۰٫۵۱%

۳- آسیایی‌ها: ۱۱٫۱۹%

۴- بومیان آمریکایی: ۰٫۲۸%

۵- بومیان هاوایی یا ساکنان اقیانوس آرام: ۰٫۰۳%

۶- نژادهای دیگر: ۱۱٫۱۹%

جاذبه‌های دیدنی شیکاگو

معمولا به شیکاگو «شهر بادخیز» هم گفته می‌شود. این شهر با صحنه‌های هنری پر انرژی، جاذبه‌های فرهنگی بی‌شمار، مراکز خرید برجسته و معماری جالب توجه‌اش، شناخته می‌شود. شیکاگو در زمینه‌ی هنر و معماری نیز شهرت جهانی دارد. این شهر مرکز معماری و هنر قرن بیست و یکم است و معمارانی مانند «لوئیس سولیوان» و «فرانک لویود رایت»، و هنرمندان بزرگی مانند «پیکاسو»، «میر»، «دوبفیت» و «چاگال» را پرورانده است. سواحل زیبای شیکاگو هم هر ساله گردشگران زیادی را جذب می‌کند. از جمله مراکز دیدنی شیکاگو؛ موسسه‌ی هنر شیکاگو، میلنیوم پارک و موزه‌ی علم و صنعت را می‌توان نام برد.

نقاط دیدنی شهر شیکاگو

اقتصاد شیکاگو

شیکاگو دارای یکی از بزرگ‌ترین و متنوع‌ترین سیستم‌های اقتصادی جهان است. در شیکاگو بیش از چهار میلیون کارمند مشغول به کار هستند و تولید ناخالص ملی سالیانه‌ی این شهر (GRP) به بیش از ۶۰۹ میلیارد دلار هم می‌رسد. این شهر یک نیروگاه کارآمد اقتصادی است و بیش از ۴۰۰ شرکت بزرگ را در خود جای داده است. در میان متنوع‌ترین سیستم‌های اقتصادی کشور آمریکا، شیکاگو در تمامی بخش‌های اقتصادی از پذیرش ریسک در مدیریت نوآوری گرفته تا فناوری اطلاعات در خدمات بهداشتی، نقش کلیدی دارد.

خدمات اجتماعی مالی

خدمات اجتماعی مالی شیکاگو یکی از متمایزترین و قدیمی‌ترین سیستم‌های اقتصادی در این شهر است. جامعه مشتقات مربوط به سیستم مبادلات شیکاگو که در سال ۱۸۴۸ با معامله‌ی کالاها در هیئت تجارت شیکاگو آغاز شد، این شهر را به یک مرکز مالی جهانی تبدیل کرد. امروزه با وجود اینکه تجارت در مقیاس جهانی گسترش یافته است، از نظر جغرافیایی شیکاگو مرکز تمامی مسائل مربوط به تجارت جهانی مانند بازارها، معیارهای تجارت و استعدادهای برجسته در این زمینه است.

در کل یک پنجم (۲۰ درصد) از بازار جهانی انواع معاملات تحت کنترل شیکاگو است. مبادلات انجام شده در شیکاگو، حدود ۴٫۹ میلیارد دلار حجم انواع معاملات تجاری جهانی را افزایش دادند و در سال ۲۰۱۷ ارزش اسمی آن به بیش از یک چهارم میلیارد دلار رسید.

تنوع بازار کار برای زندگی در شیکاگو

مهاجران قبل از اینکه در شیکاگو دنبال کار بگردند، باید برای یکی از ویزاهای مختلف کار دائمی درخواست دهند. معمولا، کسانی که در ایالات متحده کار میکنند، به عنوان شهروند آمریکا محسوب می‌شوند.

معمولا مهاجران برای پیدا کردن کار در شیکاگو خیلی با مشکل مواجه نمی‌شوند. مانند کلان شهرهای دیگر در سراسر جهان، در شیکاگو نیز مشاغل زیادی در بخش‌های مختلف کسب و کار وجود دارد. با این حال، برخلاف برخی از شهرهای بزرگ، صنایع شیکاگو بسیار متنوع هستند، به شکلی که به صورت خودکار هیچ صنعتی بیش از ۱۴٪ از نیروی کار موجود در کشور را استخدام نمی‌کند. وجود کار های متنوع و فراوان در این شهر می تواند بزرگترین دغدغه زندگی در شیکاگو را حل کند.

حمل و نقل در شیکاگو

اداره حمل و نقل شیکاگو یا CTA، دومین سیستم حمل و نقل عمومی در ایالات متحده (تحت نظر اداره حمل و نقل شهری نیویورک) را اداره می‌کند این اداره علاوه بر شهر شیکاگو ۴۰ منطقه‌ی حومه‌ی شهر را نیز پوشش می‌دهد. CTA بیست و چهار ساعته کار می‌کند. به طور متوسط روزانه حدود ۱٫۶ میلیون نفر از جمعیت شیکاگو از سیستم حمل و نقل CTA استفاده می‌کنند.

اتوبوس شهری

ایستگاه اتوبوس شهر شیکاگو دارای حدود ۲۰۰۰ اتوبوس است که بیش از ۱۵۲ مسیر و ۲٫۲۷۳ مایل (۳٫۶۵۸ کیلومتر) از راههای درون شهری را پوشش می‌دهند. در طول روز حدود یک میلیون مسافر از این اتوبوس‌ها برای جابه‌جایی استفاده می‌کنند و بیش از ۱۲٫۰۰۰ ایستگاه اتوبوس در شهر قرار دارد. وجود این تعداد اتوبوس می تواند زندگی در شیکاگو را برای همه راحت و آسوده کند.

قطار شهری

قطارهای CTA نیز روزانه به حدود ۷۴۵٫۰۰۰ مشتری خدمات خود را ارائه می‌دهند. قطارهای سریع‌السیر در ۱۴۴ ایستگاه در شیکاگو را تحت پوشش قرار داده‌اند. همچنین شیکاگو یکی از معدود شهرهای ایالات متحده است که حمل و نقل سریع به مقصد دو فرودگاه اصلی را انجام می‌دهد.

رستوران‌های معروف در شیکاگو

همانطور که گفته شد حدود ۲ درصد از جمعیت ایالت ایلینوی را مسلمانان تشکیل می‌دهند پس وجود رستوران و غذاخوری‌های مناسب برای خدمت رسانی به مسلمان در این ایالت امری ضروری است. در زیر می‌توانید نام برخی از رستورانهای معروف شیکاگو را مشاهده کنید:

۱٫ وازوان سوپر کلاب Wazwan Supper Club

این رستوران در شهرک اوکراین، منطقه‌ی غربی شهر شیکاگو واقع شده است.

۲٫ رستوران رفقای حلال The Halal Guys

این رستوران نزدیک منطقه‌ی شمالی شیکاگو واقع شده است.

۳٫ شیکاگو حلال Chicago Halal

این رستوران در لینکولن پارک شیکاگو تاسیس شده است.

۴٫ رستوران برادران فیلی Philly Bros

این رستوران را نیز می‌توانید در حوالی لینکولن پارک پیدا کنید.

۵٫ رستوران طبق Tabaq Restaurant

این رستوران در منطقه‌ی قدیمی شهر و نزدیک بخش شمالی واقع شده است.

شرایط بچه‌دار شدن در آمریکا

از آنجایی که هر کودکی در آمریکا متولد شود، شهروند آن کشور به شمار می‌آید، هر ساله تعداد زیادی از زنان باردار هزاران مایل را طی می‌کنند، تا خانه‌ی فرزندشان ایالات متحده باشد. طبق آمارهای به دست آمده «تولد گردشگری» در شیکاگو و سراسر آمریکا در حال افزایش است. در چهاردهمین اصلاحیه‌ی قانون اساسی آمریکا به صراحت بیان شده هرکس در آمریکا متولد شود، شهروند این کشور محسوب خواهد شد. در ماه می ۲۰۱۹ دولت فدرال اعلام کرد متوسط سن زایمان ۳۲ سال است. طبق گزارش مرکز مطالعات مهاجرات، امروزه ده‌ها هزار نفر در گواهی تولد فرزند خود آدرسی مربوط به خارج از کشور می‌نویسند. طبق تحقیقات این گروه برآورد شده است هر سال در ایالات متحده از ۳۵٫۰۰۰ تا صدها هزار تولد گردشگری وجود دارد.

مزایای بچه‌دار شدن در آمریکا

۱٫ دسترسی به امکانات بهداشتی و خدمات عالی کارکنان:

با توجه به وضعیت نه چندان عالی مراقبت از مادران باردار در بیشتر کشورهای در حال توسعه جهان، تولد یک کودک در ایالات متحده برابر است با دسترسی به بهترین مراقبت‌های بهداشتی که توسط پزشکان و پرستاران با تجربه و متخصص ارائه می‌شود. معمولا مادرانی که در بیمارستان‌های ایالات متحده برای به دنیا آوردن فرزند خود بستری می‌شوند، یک پرستار شخصی دارند که به نیازهای آن‌ها رسیدگی و اطلاعت لازم برای سلامت نگه داشتن بدن خود و کودکش را به او گوشزد می‌کند.

همچنین در ایالات متحده، بیمارستان‌ها مجهز به دستگاه‌هایی هستند که ضربان قلب نوراد را تحت نظارت دارند و هنگامی که ضربان قلب کودک کم می‌شود به مادر کمک می‌کنند تا با انجام دستوراتی اکسیژن رسانی به بدن نوزاد خود را بالا ببرد.

۲٫ ورود و خروج آزادانه به ایالات متحده:

کودکی که در ایالات متحده متولد می‌شود بدون نیاز به ویزا می‌تواند به صورت آزادانه و به عنوان یک شهروند ایالات متحده، وارد آمریکا شود. اگر والدین کودک، شهروند کشوری باشند که اجازه می‌دهد تابعیت دوگانه داشته باشند، پس کودک متولد شده در آمریکا در صورتی که گذرنامه‌های بین‌المللی دو کشور را داشته باشد میتواند به صورت رایگان و بدون نیاز به ویزا به هر دو کشور وارد شود.

۳. مسافرت به بیش از ۴۰ کشور جهان بدون نیاز به ویزا:

علاوه بر ورود و خروج رایگان به ایالات متحده، کودک متولد شده در امریکا می‌تواند بدون نیاز به ویزا از ۳۸ کشوری که در حال حاضر عضو برنامه‌ی ویزای آمریکا (VWP) هستند نیز بازدید کند، به شرطی که سفر او بیش از ۹۰ روز طول نکشد. این برنامه شامل کشورهایی مانند انگلیس، سوئیس، آلمان، فرانسه، ایتالیا، استرالیا و بلژیک می‌شود. همچنین، شهروندان ایالات متحده می‌توانند بدون نیاز به ویزا به کانادا، باهاما، مکزیک و برمودا نیز سفر کنند.

۴٫ کودک متولد شده در آمریکا حق حمایت از خانواده‌ی خود را برای سفر به آمریکا دارد:

هنگامی که شهروند آمریکا ۲۱ ساله باشد، می تواند درخواست اقامت دائم (کارت سبز) برای والدین و خواهران و برادران خود ارائه دهد؛ به همین ترتیب ورود و خروج رایگان به ایالات متحده برای خانواده‌ی کودک دارای شهروندی آمریکا نیز فراهم می‌شود. این فرد هنگامی که ازدواج کند، می‌تواند برای همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال خود نیز درخواست اقامت دائم دهد.

۵٫ دسترسی به مزایای ارائه شده از طرف دولت:

به عنوان یک شهروند، کودکی که در آمریکا متولد می‌شود به مزایای مختلف دسترسی پیدا می‌کند. برای مثال، به شهروندان ایالات متحده کمک‌های تحصیلی و مالی و وام‌های دولتی ارائه می‌شود. هزینه آموزش برای یک شهروند آمریکایی به مراتب کمتر از یک دانشجوی خارجی است و حتی پس از فارغ‌التحصیلی، فارغ‌التحصیلانی که شهروند ایالات متحده هستند راحت‌تر از مهاجران کار پیدا می‌کنند.

۶. حق کار در ادارات دولتی و درخواست برای مشاغل خاص دولت و فدرال:

بعضی از مشاغل موجود در آژانس دولتی ایالات متحده به طور انحصاری برای شهروندان آمریکا هستند.

۷• حق رای:

در نهایت، کودکی که در آمریکا متولد می‌شود حق رای دادن دارد و حتی این فرصت را دارد که رئیس جمهور آمریکا شود.

زیبایی بی نظیر رودخانه ها

سیستم آموزشی آمریکا

مدارس در آمریکا به سه دسته و مقطع جدا تقسیم می‌شوند:

۱٫ مدارس ابتدایی (از پیش دبستانی تا کلاس پنجم یا ششم)

۲٫ مدارس راهنمایی (معمولا مدت تحصیل در این مقطع سه سال است.)

۳٫ دبیرستان (از سال نهم تا دوازدهم)

تحصیل در آمریکا تا ۱۶ یا ۱۸ سالگی اجباری است و در صورت فارغ‌التحصیل شدن مدرک دیپلم به افراد اعطا می‌شود. دانش‌آموزان معمولا در مدرسه‌ای ثبت‌نام می‌کنند که نزدیک خانه‌ی آن‌ها باشد و در صورتی که برای مدرس‌های خاص دورتر از محل زندگی خود تقاضا دهند لازم است ملکی در آن منطقه بخرند و یا اجاره کنند. دانش‌‍آموزان در آمریکا حدود ۹ ماه به مدرسه میروند. سیستم بعضی از مدارس به شکلی است که سال تحصیلی را به دو ترم پاییز و بهار تقسیم میکنند و بعضی از مدارس دیگر سال را به سه ترم پاییز، زمستان و بهار تقسیم می‌کنند.

ویژگی‌های مدراس در آمریکا

مدارس در آمریکا به دو نوع دولتی و خصوصی تقسیم می‌شوند. دانش‌آموزان ممکن است به دلایل مختلفی مدارس خصوصی را برای تحصیل انتخاب کنند. برای مثال شاید از خدمات مدارس عمومی رضایت نداشته باشند یا در زمینه مذهبی و یا در زمینه‌ای خاص مهارت داشته باشند.

برنامههایی که مدارس خصوصی برای دانش‌آموزان فراهم می‌کنند انعطاف‌پذیرتر از مدارس دولتی است برای مثال ممکن است مدارس خصوصی کلاس‌های فوق برنامه‌ی هنری و علمی برگزار کنند. ۷۹ درصد از مدارس خصوصی وابستگی مذهبی به دین خاصی دارند. ۳۰ درصد از این گروه با کلیسای کاتولیک روم در ارتباط هستند و ۴۹ درصد به سایر گروه‌ها پایبند هستند. با وجود این‌که مدارس مذهبی درصد بالایی از مدارس خصوصی را تشکیل می‌دهند، ۷۸ درصد دانش‌آموزان در آمریکا در مدارس خصوصی ثبت‌نام کرده‌اند.

دانشگاه‌های آمریکا

بیش‌ترین و بهترین دانشگاه‌های آمریکا در کالیفرنیا قرار دارند. بعد از کالیفرنیا که ۱۵ دانشگاه عالی را در خود جای داده است، نیویورک با ۱۳ دانشگاه، تگزاس با ۱۲ دانشگاه و ماساچوست با ۱۰ دانشگاه در رده‌های بعدی هستند. بعضی از این دانشگاه‌ها به خاطر سطح بالای آموزشی خود نه تنها در آمریکا، بلکه در جهان رتبههای بالایی دارند. پنج دانشگاه برتر ایالات متحده در کالیفرنیا، ماساچوست و نیوجرسی مستقر هستند.

پنج دانشگاه شامل:

۱- دانشگاه استنفورد

۲- دانشگاه MIT ماساچوست

۳- دانشگاه CalTec کالیفرنیا

۴- دانشگاه هاروارد 

۵- پرینستون 

زیبا یی های شهر

خدمات درمانی در آمریکا

در آمریکا خدمات درمانی برای افراد کم درآمد رایگان است و هزینه‌های درمان آن‌ها به طور کل تحت پوشش دولت قرار می‌گیرد.

برنامه درمانی Medicare

دولت فدرال برنامه‌ی درمانی به نام Medicare را ایجاد کرده است و طی آن هزینه‌های درمانی افراد واجد شرایط این برنامه را بر عهده می‌گیرد. در ابتدا Medicare فقط شامل افرادی می‌شد که قادر به کار کردن نبودند، مانند: افراد سالخورده، نابینا، معلولین و خانوادههای دارای یک سرپرست. به تدریج این برنامه گسترش یافت و حالا افراد بیش‌تری مثل کودکان، زنان باردار کم درآمد و خانواده‌هایی که دارای والدین بیکار هستند را تحت پوشش قرار میدهد.

افراد بیکاری که تحت پوشش این بیمه هستند در صورت پیدا کردن کار تا یک سال میتوانند از این بیمه استفاده کنند.

برنامه دولتی Medicaid

علاوه بر Medicare یک برنامه‌ی دولتی دیگر نیز به نام Medicaid وجود دارد که هزینههای درمانی افراد بازنشسته بالای ۶۵ سال، افراد جوان‌تر دارای معلولیت جسمی که توسط اداره‌ی تامین اجتماعی واجد شرایط تشخیص داده شده‌اند، بیماران کلیوی و بیماران لیپیدی را تحت پوشش قرار می‌دهد.

بیمه درمانی برای مهاجران

اگر مهاجران کمتر از ۵ سال در آمریکا اقامت داشته باشند نمیتوانند از خدمات Mdicaid استفاده کنند. هزینه‌های پزشکی در ایالات متحده به طور متوسط بالاتر از سایر کشورها است. پزشکان آمریکایی بیش از کشورهای دیگر تمایل به آزمایش و اسکن دارند. در ایالات متحده خدمات پزشکی نرخ تورم نسبتا بالایی دارد.

کیفیت خدمات پزشکی آمریکا از استانداردهای بالایی برخوردار است. در ایالات متحده خدمات درمانی توسط بیمارستان‌های خصوصی و کلینیک‌های پزشکی ارائه می‌شوند و همین باعث می‌شود برخی افراد بیمه‌های خصوصی بخرند اما هزینه‌ی این بیمه ها بسیار بالاست.

اغلب کارفرمایان آمریکایی بیمه‌ای را برای کارمندان خود تهیه می‌کنند که کارمند و خانواده‌اش را تحت پوشش قرار دهد، زیرا با توجه به روند افزایشی هزینه‌های درمان در آمریکا، افراد معمولا نیاز به کمک هزینه‌های درمانی دارند. هزینه خدمات درمانی برای مهاجران، به عواملی مانند کشور مبداء، سن فرد، سابقهی پزشکی ووابسته است. بهتر است مهاجران یک بیمه‌ی جامع برای خود تهیه کنند، ممکن است هزینه‌ی این بیمه زیاد باشد اما هزینههای نداشتن بیمه خیلی بیشتر می‌شود .به طور مثال اسکن‌ها و آزمایش‌هایی که معمولا پزشکان انجام می‌دهند تحت پوشش بسیاری از بیمه‌ها قرار نمی‌گیرند و از این رو باید در انتخاب بیمه مناسب دقت کرد.

هزینه‌ی بیمه‌های درمانی خصوصی آمریکا

آمریکایی‌ها ماهانه به طور متوسط حدود ۳۲۱ دلار برای یک بیمه درمانی شخصی و حدود ۸۳۳ دلار برای بهره‌مندی از یک طرح خانوادگی حق بیمه پرداخت می‌کنند. با این حال، این شامل تمام هزینه‌های بیمه نمی‌شود، زیرا هزینههای بیمه بستگی به عوامل زیادی دارد، مانند:

۱ نوع پوشش درمانی که افراد درخواست می‌دهند

۲- چه تعداد افراد با این طرح بیمه می‌‎شوند

۳- طرح بیمه‌ی انتخابی فرد از جمله بیمهی شخصی، گروهی و خانوادگی 

۴- محل زندگی فرد در ایالات متحده.

گاهی قیمت‌ها با توجه به کد پستی افراد متفاوت هستند. برخی از بیمههای خصوصی نیز ممکن است وضعیت کنونی سلامت فرد و سابقهی پزشکی او را در تعیین قیمت مورد توجه قرار دهند.

هزینه‌های زندگی در شیکاگو

در شهرهای ایالات متحده هزینههای زندگی بالاتر از سایر کشورها است، اما متوسط هزینه‌ها در شیکاگو به مراتب پایین‌تر است. برخی از این هزینه‌ها را با هم بررسی می‌کنیم.

هزینه‌ی اجاره‌ی خانه در شیکاگو

شاید شیکاگو از لحاظ زیبایی در معماری رقیبی برای نیویورک محسوب شود، با این حال در مقایسه با نیویورک اجاره‌ی خانه‌ها در شیکاگو ارزان‌تر است و این موضوع هزینه‌ی کلی برای زندگی در شیکاگو را پایین می‌آورد.

با توجه به اطلاعات ماه اکتبر ۲۰۱۹ از لیست آپارتمان‌های اجاره داده شده، متوسط اجارهی یک استودیو در شیکاگو ۹۲۷ دلار و برای اتاق یک خوابه ۱٫۰۷۷ دلار است و برای اتاق دو خوابه به ۱٫۲۶۵ دلار و اتاق سه خوابه به ۱٫۶۱۸ دلار افزایش مییابد.

هزینه خرید خانه در شیکاگو

هزینه‌ی خرید خانه در شیکاگو نسبت به سایر شهرهای ایالات متحده خیلی هم گران نیست و این موضوع به دلیل افت شدید قیمت املاک در سال ۲۰۰۸ است. بعد از آن سال با توجه به رشد استانداردهای درون کشور قیمت‌ها دوباره افزایش یافته است. قیمت متوسط خانه در شیکاگو برای یک خانواده، حدود ۲۴۳٫۳۰۰ دلار است، در صورتی که متوسط قیمت خرید خانه در نیویورک چیزی حدود ۴۰۳٫۹۰۰ دلار و در لس‌آنجلس ۵۷۶٫۱۰۰ دلار است. درنتیجه با این‌که شیکاگو یکی از شهرهای بزرگ و تاثیرگذار آمریکا است، بازار مسکن آن هنوز رشد قیمت زیادی نداشته است.

هزینه خدمات رفاهی جهت زندگی در شیکاگو

طبق گزارش‌های سالانه، بدون محاسبه‌ی هزینه‌ی اجاره یا خرید خانه، هزینهی خدمات رفاهی شامل قبض برق، وسایل گرمایشی، آب و زباله حدود ۱۳۰٫۹۷ دلار است. اگر هزینه‌ی اینترنت را هم اضافه کنیم، صورت‌حساب ماهانه حدود ۱۹۱ دلار می‌شود. این قیمت نیز در مقایسه با میانگین هزینهها در آمریکا که حدود ۲۱۴٫۵۲ دلار است نیز ارزان‌تر است.

یکی از معایب زندگی در شیکاگو هزینه‌ای است که باید برای خدمات آنلاین مثل هزینه استفاده از نتفلیکس پرداخت کنید. این هزینه حدود ۹ درصد صورتحساب ماهانه را افزایش می‌دهد.

خدمات رفاهی

هزینه حمل و نقل در شیکاگو

افرادی که اتومبیل شخصی ندارند مجبور هستند از وسایل نقلیه‌ی عمومی مانند انوبوس و مترو استفاده کنند. هزینه استفاده‌ی نامحدود یک ماهه از سیستم حمل و نقل عمومی ۱۰۵ دلار است. این قیمت ۵ دلار از لس‌آنجلس بالاتر و ۱۷ دلار از هزینه حمل و نقل در نیویورک ارزان‌تر است.

اگر ترجیح می‌دهید اتومبیل شخصی خود را داشته باشید باید علاوه بر قیمت ماشین هزینهی مالیات سالانه‌ی مربوط به آن را هم پرداخت کنید. هزینه خرید یک اتومبیل معمولی ۸۷٫۸۲ دلار و ماشین‌های بزرگتر مانند وانت حدود ۱۳۹٫۴۸ دلار است. قیمت سوخت اتومبیل در شیکاگو ۳۵ سنت بالاتر از میانگین ملی است. هر گالن گاز در شیکاگو ۳٫۲۳ دلار است.

قیمت مواد غذایی در شیکاگو

طبق آمارها، هزینه‌ی سه وعده غذا در روز برای دو نفر در یکی از رستورانهای شیکاگو حدود ۶۵ دلار است. صرف غذا در رستورانهای ارزان قیمت حدود ۱۵ دلار هزینه دارد. به هر وعده غذایی در رستورانهای شیکاگو ۱٫۲۵ درصد و به هر وعده غذایی در رستوران‌های خارج از شهر ۰٫۲۵ درصد مالیات تعلق می‌گیرد.

هزینه مالیات برای زندگی در شیکاگو

علاوه بر مالیات وعدههای غذایی، بیش از ۲٫۲۵ درصد مالیات فروش به مواد غذایی تعلق می‌گیرد. در کل، ۶٫۲۵ درصد مالیاتی که ایلینوی اعمال می‌کند.علاوه‌ بر مالیات بر درآمد دولت، حدود ۱۰٫۲۵ درصد مالیات فروش در شیکاگو اعمال می‌شود. نرخ مالیات بر ارزش واقعی ملک در شیکاگو ۲٫۳۲ درصد است. این مقدار تقریبا دو برابر میانگین ملی است.

Previous «
Next »

1 Comment

  1. من مدت بیش از ۲ سال در کالیفرنیا زندگی کردم و مایل به نقل مکان به ایالت جدیدی مثل شهر شیکاگو یا حومه آن هستم . مطالب این سایت برام جالب بود و احساس کردم که شیکاگو با توجه به مطالب این سایت برای کار و زندگی از سانفرانسیسکو و حومه اش به نظر ارزان تر میرسد اگر کسی در شیکاگو تجربه زندگی را دارد ممنون میشوم که نظر دوستان عزیز را ببینم یا بخوانم. متشکرم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

تازه ها

دسته‌ها