زندگی در اسکاتلند

  • By شهلا
  • ۱۳۹۷-۱۲-۰۶
  • 0
زندگی در اسکاتلند
  • موقعیت جغرافیایی

اسکاتلند دومین کشور بزرگ بریتانیاست که از انگلستان کوچکتر است.به لحاظ وسعت و جمعیت اسکاتلند از مجموع ولز و ایرلند شمالی بیشتر است. اسکاتلند از شمال با دریای نروژ، از شرق با دریای شمال، از جنوب غربی با دریای ایرلند و از غرب با اقیانوس اطلس شمالی مرز آبی دارد. علاوه بر سرزمین اصلی اسکاتلند در جزیره بریتانیا، اسکاتلند شامل ۷۹۰ جزیره کوچک و بزرگ است. آب‌های ساحلی این کشور، عمدتاً در دریای شمال، منبع بزرگ‌ترین ذخایر نفت خام و گاز طبیعی در بین کشورهای اروپا است. زندگی در اسکاتلند می تواند تجربه ای متفاوت برای ما رقم بزند.

اسکاتلند- زندگی در اسکاتلند

  • پرچم اسکاتلند

اسکاتلند و انگلستان تا سال ۱۷۰۷ کشورهایی با پادشاهی مستقل بودند اما در تاریخ یکم ماه مه ۱۷۰۷ دو کشور طی توافقنامه‌ای با هم متحد شده، کشور «پادشاهی متحد بریتانیای کبیر» را به وجود آوردند.پرچم کنونی بریتانیای کبیر از ترکیب پرچم اسکاتلند (زمینه آبی، ضربدر سفید) و پرچم انگلستان (زمینه سفید، صلیب سرخ) به وجود آمده‌است. حیوان رسمی این کشور تک‌شاخ است.تک‌شاخ  هم‌چنین به عنوان نشان ملی بریتانیا هم به حساب می‌آید. باور‌ها بر این است که تک‌شاخ به معنای اسبی تک شاخ و وحشی بود که توسط یک زن باکره رام می‌شد.

اسکاتلند- نقشه اسکاتلند

  • شهرهای معروف اسکاتلند

اگرچه پایتخت اسکاتلند، ادینبرگ است، اما بزرگ‌ترین شهر آن نیست بزرگ‌ترین شهر اسکاتلند گلاسکو (Glasgow) است. شهرهای ادینبورگ و گلاسکو که از شهرهای بزرگ و معروف اسکاتلند می باشند با حداقل فاصله از شهرهای مهم دیگر قرار دارند. از جالب ترین شرایط این کشور میزان کم ترافیک در شهرهای آن است.

  • جمعیت و مذهب اسکاتلند

اسکاتلند جمعیتی بیش از ۵ میلیون نفر دارد و اکثریت مردم در یک مثلث از گلاسکو در غرب، ادینبورگ در شرق و شمال در اطراف داندی زندگی می کنند. که این منطقه اسکاتلند نیز گاهی اوقات به عنوان “کمربند مرکزی” می شناسند.

اکثر جمعیت، خود را مسیحی می شناسند. با این حال، یک گروه بزرگ کاتولیک و بخش قابل توجهی از جمعیت از کلیسای اسبق پروتستان هستند که همچنین به عنوان کرک شناخته می شود. زبان رسمی اسکاتلند انگلیسی است. همچنین در اسکاتلند عمدتا در جزایر شمال غربی و Hebridean حدود ۷۰،۰۰۰  نفر  به زبان گیلیگ (Gaelic) صحبت می شود.

اسکاتلند- ادینبورگ

  • خلق وخوی مردم اسکاتلند

این مفهوم که اسکاتلندی  ها صمیمی و دوستانه تر از بریتانیایی ها هستند بسیار شایع است. دوستانه بودن و مشارکت کلامی در زندگی روزمره اسکاتی ها به وضوح دیده می شود. بسیاری معتقدند که مردم در گلاسکو دوستانه تر از ادینبورگ هستند. یکی از رفتارهای رسمی که تا حدی خوشرویی و ادب را نشان می دهد تعارف چای، قهوه و شیرینی به مهیمانان در خانه است. خوش آمدگویی به زبان گیلیگی( سنتی) اسکاتلندی “Ceud Mill Failte “یعنی صد هزار بار خوش آمدی است.

اسکاتلند- زندگی در اسکاتلند

  • زندگی در اسکاتلند

وفق  دادن خود با یک زندگی جدید در اسکاتلند نیاز به گذشت زمان دارد. از لحاظ شرایط زندگی اعم از رفاه، روابط اجتماعی، سیاسی و … که به نوعی میتوان گفت رأس هرم نیازهای بشراست در شرایط خوب و ایده آلی است.

اسکاتلند از لحاظ داشتن شهرهای مدرن جزو کشورهای برتر محسوب می گردد و جالب است که این شهرهای مدرن با آخرین تکنولوژی روز دنیا در کنار روستاهایی دست نخورده و بکر بنا نهاده شده اند. پس از جنگ جهانی دوم، بسیاری از “شهرهای جدید” به عنوان یک پاسخ به فرسایش شهر در کمربند مرکزی و راهی برای جذب صنایع ایجاد شدند. به طور کلی، شهرها اغلب دارای یک منطقه کسب و کار مرکزی و فضاهای تفریحی هستند که در امتداد نواحی مسکونی نیمه مستقل و مجاور قرارگرفته اند.

اسکاتلند- زندگی در اسکاتلند

اسکاتلند یک کشور چند ملیتی در انگلیس است که به صورت مدیریتی متمایز و دارای مجوز قانونی است. از سال ۱۸۸۵، از طریق اداره اسکاتلندی به رهبری وزیر امور خارجه برای اسکاتلند که توسط پارلمان انگلیس منصوب شده است، اداره می شود. زیردفتر اسکاتلند، سی و دو مقام محلی است که خدمات اساسی و سیستم جداگانه ای از قوانین و دادگاه ها را اداره می کنند.

  • فرهنگ اسکاتلند

برخی از ویژگی های فرهنگ سنتی اسکاتلند وجود دارد، که آن را منحصر به فرد می کند که  تقریبا در هر جنبه ای از زندگی روزمره وجود دارد. بخش شمال غربی کشور، که به نام Highlands شناخته می شود، روستایی و سنتی تر نسبت به جنوب شرقی شهرها است که به واسطه تاثیرات خارجی بیشتر شکل مدرنیته گرفته است. در فرهنگ اسکاتلند، مردم مراسم خاصی  و جشن های بزرگی برای سال نو تدارک می بینند که یکی از این جشن ها، فستیوال “Hogmanay” است که در جهان شهرت جهانی دارد.

اسکاتلند- زندگی در اسکاتلند

مردم اسکاتلند ممکن است در مورد آب و هوا و یا سیاست و یا هر چیزی شکایت کنند، اما به شدت به کشور خود افتخار می کنند و تا آخرین نفس دفاع می کنند.

Next »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

تازه ها

دسته‌ها