• Homepage
 • >
 • اقیانوسیه
 • >
 • راهنمای جامع زندگی در کانبرا استرالیا و آشنایی با این شهر برای مهاجران ایرانی

راهنمای جامع زندگی در کانبرا استرالیا و آشنایی با این شهر برای مهاجران ایرانی

 • By سیاوش
 • ۱۳۹۸-۰۳-۱۷
 • 2
زندگی در کانبرا - استرالیا

مقدمه

کانبرا شهری با گنجینه‌های فرهنگی فراوان، پایتخت کشور استرالیا است. این شهر بزرگترین شهر غیر بندری استرالیا است که از جنوب غربی با سیدنی و از شمال شرقی با ملبورن هم مرز است. تصادفی نیست که این شهر بین سیدنی و ملبورن قرار گرفته است. کانبرا برای برقراری مصالحه بین این دو شهر رقیب، در سال ۱۹۰۸ به عنوان پایتخت ساخته شد. معماران آمریکایی، والتر بارلی گریفین و همسرش ماریون ماهونی گریفین در رقابت برای طراحی این شهر برنده شدند و این شهر را با استفاده از شکل‌های هندسی طراحی کردند. اگر قصد زندگی در کانبرا را دارید، در این مطلب با ما همراه باشید.

دریاچه بارلی گریفین در مرکز شهر، جواهر درخشان کانبرا است و بسیاری از جاذبه‌های گردشگری شهر شامل: سواحل کانبرا، گالری ملی استرالیا و کتابخانه‌ی ملی، خانه‌ی پارلمان، دادگاه عالی استرالیا، هیات دولت و سازمان‌های دولتی که همگی در کانبرا مستقر هستند، زندگی در کانبرا را برای شهروندان و مهاجرانش جذاب‌تر می‌کنند. کانبرا بالغ بر ۳۹۰,۰۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که این جمعیت ۱,۶۴ درصد جمعیت استرالیا را شکل می‌دهد.

زندگی در کانبرا استرالیا

آب و هوای کانبرا

تحت طبقه‌بندی کوپن گایگر، کانبرا دارای آب و هوای اقیانوسی است. کانبرا در ژانویه، گرم‌ترین ماه، دمایی با میانگین بالای ۲۸ درجه سانتیگراد (۸۲ درجه فارنهایت) و ماه ژوئیه، سردترین ماه، دمایی با میانگین ۱۱ درجه سانتیگراد (۵۲ درجه فارنهایت) را دارد. کانبرا زمستان سردی دارد، اما بارش برف بیشتر در مناطق کوهستانی شکل می‌گیرد. آخرین بارش برف در مرکز شهر، در سال ۱۹۶۸ رخ داد. سال ۲۰۱۱ کانبرا گرم‌ترین زمستان با رکورد ۲ درجه سانتی گراد بالای حد متوسط را شاهد بود.

کانبرا عموما تحت تاثیر گرم شدن جهانی هوا قرار می‌گیرد و در بهار بیشترین بارندگی را دارد. طوفان‌های تندری عمدتا بین اکتبر و آوریل رخ می‌دهند. کانبرا منطقه‌ای بادخیز به حساب نمی‌آید و نسیم در شدیدترین حالت خود در بین ماه‌های اوت تا نوامبر می‌وزد. کانبرا به دلیل فاصله دریا تا مرکز شهر، نسبت به دیگر مناطق ساحلی رطوبت کمتری دارد. زندگی در کانبرا برای شهروندان با این آب و هوا دلچسب‌تر می‌شود.

زندگی در کانبرا استرالیا

بهترین مناطق برای زندگی در کانبرا

۱٫ منطقه بارتون

بارتون منطقه‌ای است که در مجاورت کپتال هیل و دریاچه‌ی بارلی گریفین و مستقیما در جنوب کانبرا قرار دارد. ساکنان بارتون با صرف ۶ دقیقه توسط اتومبیل و ۲۱ دقیقه با وسایل نقلیه عمومی، به راحتی به مرکز شهر می‌رسند. ۹۹ درصد از ساکنان بارتون محوطه‌ای حدود ۵۰۰ متر در جلوی پارکینگ منزلشان دارند. همچنین ۹۹ درصد از شهروندان این منطقه به امکانات آموزشی دسترسی کامل دارند. خیلی از مهاجران برای زندگی در کانبرا این منطقه را انتخاب می‌کنند.

۲٫ منطقه یارالوملا

یارالوملا یکی از حومه‌‎های شهر کانبرا است که در کنار دریاچه‌ی بارلی گریفین و مجاورت کپتال هیل قرار دارد. ساکنان این منطقه در عرض دو دقیقه با اتومبیل و ۱۸ دقیقه با وسایل‌ نقیله‌ عمومی به مرکز شهر می‌رسند. این شهر به دلیل فضای سبز زیاد معروف است. ۱۰۰ درصد از ساکنان محوطه‌ی پارکینگ در جلوی خانه‌شان دارند و ۶۶ درصد آنها به راحتی به امکانات آموزشی دسترسی دارند. قیمت متوسط خانه در این منطقه ۱,۴۱۲,۵۰۰ دلار و قیمت متوسط یک واحد ۹۵۷,۵۰۰ دلار است. شاید قیمت بالای خانه‌ها در این منطقه تصمیم شما را برای زندگی در کانبرا سخت کند اما نگران نباشید مناطق دیگری هم هستند که قیمت‌های مناسب‌تری دارند.

۳٫ منطقه تپه قرمز

شما در ۵ کیلومتری جنوب کانبرا، تپه قرمز را پیدا خواهید کرد. منطقه‌ای که به خاطر فضای سبز و ذخایر طبیعی گسترده معروف است. قیمت خانه در این منطقه به ۱,۳۸۰,۰۰۰ دلار می‌رسد. این منطقه با مرکز شهر، ۷ دقیقه با اتومبیل و ۳۶ دقیقه با وسایل نقلیه‌ عمومی فاصله دارد. ۱۰۰ درصد از ساکنان دارای پارکینگ بزرگ هستند و ۹۱ درصد دسترسی آسان به امکانات آموزشی دارند.

۴٫ منطقه هیوز

هیوز منطقه‌ای است که مانند مناطق قبل همه امکانات را داراست. فاصله‌ آن با مرکز شهر ۷ دقیقه با اتومبیل و ۱۳ دقیقه با وسایل نقلیه عمومی است. میانگین قیمت خانه در هیوز به ۳۲۲,۵۰۰ دلار می رسد و هر واحد حدود ۲۱۹,۰۰۰ دلار است.

۵٫ منطقه کارتین

کارتین در ۷ کیلومتری جنوب غربی کانبرا است. این منطقه ۶ دقیقه با اتومبیل و ۲۷ دقیقه با وسایل نقلیه عمومی، با مرکز شهر فاصله دارد. این منطقه به افتخار نخست وزیر سابق استرالیا جان کارتین، نام گذاری شده است. با توجه به وجود همه امکانات مانند مناطق دیگر، قیمت خانه در کارتین ۸۵۳,۵۰۰ دلار و هر واحد ۲۷۴,۰۰۰ دلار است. با توجه این اطلاعات شما می‌توانید هر کدام از این مناطق را که دلتان می‌خواهد برای زندگی در کانبرا انتخاب کنید.

حمل و نقل در کانبرا

اتومبیل در مساله حمل و نقل، در کانبرا، نقش مهمی دارد. این شهر به گونه‌ای ساخته شده است که جاده‌های شریانی از طریق مناطق توسعه نیافته به مناطق مسکونی متصل می‌شوند. این مناطق شامل زمین‌های باز و جنگل می‌شوند که از تراکم جمعیت و ترافیک جلوگیری می‌کنند. وجود این مناطق احتمال ساخت تونل در صورت نیاز را کم می‌کند و مسیرهای باز برای توسعه حمل و نقل در آینده را تضمین می‌کنند. کانبرا بیشترین فضای سبز و منطقه باز را در بین شهر‌های بزرگ استرالیا دارد. محدودیت سرعت در کانبرا حداکثر ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت است. برای بهبودی سلامت در جاده‌ها، در سال ۱۹۹۹ دوربین‌های ترافیکی توسط دولت کارنل به کانبرا معرفی شدند.

تراموا کانبرا - استرالیا

وسایل نقیله عمومی در کانبرا شرایط راحتی را برای زندگی در کانبرا فراهم کردند. خدمات اتوبوس‌ رانی طول مسافت بین کانبرا تا مناطق مجاور ولز جنوبی را پوشش می‌دهند. یک ایستگاه راه آهن ایالتی برای ارتباط با ولز جنوبی نیز وجود دارد. این خط راه‌آهن در بیست آوریل ۲۰۱۹ تا شمال ادامه پیدا کرد. ایستگاه راه‌آهن در حومه جنوبی کینگستون قرار دارد. در سال‌های ۱۹۲۰ تا ۱۹۲۲ خط قطار از رودخانه مولونگلو عبور کرد و تا مرکز شهر ادامه یافت (البته این خط در پی سیلاب‌های بزرگ بسته شد و هرگز بازسازی نشد). در طی سرشماری در سال ۲۰۱۶، به این آمار رسیدند که ۷٫۱ درصد مردم برای رفتن به سر کار از وسایل نقیله عمومی استفاده می‌کنند. یک بررسی دولتی در سال ۲۰۱۰ نشان داد که شهروندان کانبرا روزانه ۲۶ دقیقه پیاده روی می‌کنند.

فرودگاه کانبرا خدمات داخلی پرواز های مستقیم به سیدنی، ملبورن، برایزبن، ادلاید، گلد کوست و پرث را فراهم می‌کند. پروازهای تجاری به سنگاپور و ولینگتون نیز به صورت ۴ بار در هفته انجام می شود. کانبرا یکی از بالاترین نرخ مسافرت به شهرهای بزرگ را دارد.

شهر کانبرا - استرالیا

هزینه‌های زندگی در کانبرا

زندگی در کانبرا ۱۵ درصد ارزانتر از زندگی در سیدنی است. کانبرا در رتبه بندی، رتبه ششم را پس از سیدنی، برایزبن، ملبورن، پرت و ادلاید دارد. همچنین زندگی در کانبرا نسبت به لندن که گرانترین شهر در دنیا است، ۳۵ درصد ارزانتر است.

میانگین هزینه‌های زندگی در کانبرا

یه وعده رستوران دو نفره

۹۰-۱۲۵ دلار استرالیا

مسافرت

۳۳ دلار استرالیا

تلفن و اینترنت

۲۵-۵۰ دلار استرالیا

هزینه‌های جانبی در هفته

۳۹۰ دلار استرالیا

پوشاک

۳۰-۸۰ دلار استرالیا

کوتاهی مو

۱۵-۷۰ دلار استرالیا

بلیت یک طرفه وسیله نقلیه

۰۰٫۴ دلار استرالیا

کرایه تاکسی معمولی

۰۰٫۵ دلار استرالیا

هزینه دکتر در شش ماه

۵۰-۶۰ دلار استرالیا

مراقبت از کودکان روزانه

۱۰۰-۱۲۲ دلار استرالیا

خرید آپارتمان درمرکز شهر

۷۴۵,۰۲۷ دلار استرالیا

کرایه آپارتمان تکخواب

۹۸۵٫۱۶۸ دلار استرالیا

میانگین درآمدهرنفر درماه

۸۳۱٫۴ دلار استرالیا

زندگی در کانبرا استرالیا

تحصیلات در کانبرا

اگر شما قصد دارید برای ادامه تحصیل به خارج از کشور بروید، ما دانشگاه‌های را برای ادامه تحصیل به شما پیشنهاد می‌دهیم. دانشگاه ملی استرالیا در آکتون و دانشگاه کانبرا در بروس به عنوان دو موسسه اصلی تحصیلی بین‌المللی در کانبرا هستند که در بین دانشگاه‌های پیشرو جهان قرار گرفته‌اند. دانشگاه کانبرا واقع در حومه شهر بروس، به مساحت ۲۹۰ هکتار است. این دانشگاه ۲۸ ساختمان دارد که اکثر آنها در اطراف سالن اصلی قرار دارند. همچنین دو داشنگاه نظامی و مذهبی برای افرادی که قصد دارند در این زمینه‌ها ادامه تحصیل دهند وجود دارد.

مدارس

سیستم مدارس کانبرا برای رسیدن به نتایج عالی در دانشگاه‌ها شهرت دارند. به طور کلی کودکان از سن ۶ سالگی وارد مدرسه می‌شوند و دوران ابتدایی را تا سن ۱۲ یا ۱۳ سالگی به پایان می‌رسانند. پس از آن برای حضور در دوران دبیرستان شرکت می‌کنند و این دوران را تا سن ۱۷ یا ۱۸ سالگی به پایان می‌رسانند. بیش از ۹۰ درصد مردم کانبرا دارای تحصیلات هستند.

زندگی در کانبرا - استرالیا

شرایط کار و مشاغل در کانبرا

در سال ۲۰۱۸ سازمان ACT سطح بالای تبلیغات شغلی نسبت به پنج سال گذشته‌اش را ثبت کرد. کارهای صنعتی بیشترین میزان افزایش شغل را در نتایج تبلیغات گسترده داشته است. تبلیغات برای کار در صنعت باعث ۱۱۷ درصد رشد شغلی در این زمینه شده است. با این حال این اتفاق موجب پیشرفت اقتصادی نشده است، چرا که به جای نقش عملیاتی در این زمینه، سیاست به آن نفوذ کرده است. نقش‌های رهبری در تبلیغات به ۸۷ درصد رسیده است که احتمال دارد دچار پایین آمدن اعتماد به نفس اقتصادی کشور شود.

آتشفشان در کانبرا - استرالیا

نکات منفی زندگی در کانبرا

با این همه صحبت از نکات مثبت و شگفتی‌های زندگی در کانبرا نکات منفی هم شامل حال این شهر می‌شوند. نقطه‌ای در این شهر وجود دارد که بسیار سرد و پر از گرد و خاک است و به طور کلی شرایط نامناسبی دارد. این منطقه غذاهای خشک و بی‌مزه‌ای دارد. این منطقه، منطقه‌ای آتشفشانی است که چند کیلومتر با شهر کانبرا فاصله دارد و بدون شک هر نقطه‌ای که اطراف این منطقه قرار دارد، مکان نامناسبی برای زندگی در کانبرا است. این منطقه دارای ۹۵ درصد دی اکسید کربن است.

نتیجه‌گیری

اگر تصمیم به مهاجرت دارید، کانبرا می‌تواند در لیست انتخاب‌های شما یکی از بالاترین رتبه‌ها را داشته باشد. شما پس از خواندن این مطلب اطلاعات قابل توجهی درباره‌ی این شهر کسب کرده‌اید و می‌توانید در خصوص زندگی در شهر کانبرا تصمیم بگیرید. زندگی در کانبرا می‌تواند شرایطی ایده‌آل برای شما و فرزندان‌تان رقم بزند.

Previous «
Next »

2 Comments

 1. I’m amazed, I have to admit. Seldom do I come across a blog that’s equally educative and amusing,
  and without a doubt, you have hit the nail on the head. The
  issue is something that too few people are speaking intelligently about.

  I am very happy I found this in my hunt for something relating to this.

 2. Dear Sushi,
  Thanks for your kind words. We are happy that our work satisfies your expections.
  All the best
  Localinteg team

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

تازه ها

دسته‌ها